Strategia dla Wielkopolski 2030

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

W ramach konsultacji społecznych, dotyczących Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2030 roku z mieszkańcami północnej Wielkopolski spotkał się Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Opracowywana Strategia będzie przedstawiać główne wyzwania, które stoją przed całym regionem. Jej twórcy wskażą również cele działania i określą narzędzia, które posłużą do ich realizacji.

REKLAMA

Najważniejszymi tematami, jakie podjęli podczas spotkania jego uczestnicy dotyczyły innowacyjnej gospodarki, rozwijania kapitału społecznego, a także kreatywnego podejścia do pracy. Pochylono się też nad problemem wyludnienia w Wielkopolsce, które jak pokazują badania, rozpocznie się już w 2025 roku. Niski przyrost naturalny, a co za tym idzie postępujący proces starzenia się społeczeństwa będzie miał znaczący wpływ na regionalny rynek pracy. Nie bez znaczenia będą postępujące zmiany klimatu, które będą się przekładać na różnorodne procesy gospodarcze.

W konsultacjach wziął udział Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki. 

– O tym z czym będziemy się musieli zmierzyć w perspektywie 10 lat musimy rozmawiać już teraz. To bardzo ważne, by przewidywać i mieć plan jak zmierzyć się z ewentualnymi problemami. Najważniejsze jest to, że nie brakuje pomysłów, które muszą być teraz przedyskutowane i przeanalizowane, tak by jak najlepiej przygotować się na nieuniknione i nie zawsze zależne od nas zmiany – mówi Feliks Łaszcz. 

Opracowany wspólnie dokument Strategii dla Wielkopolski posłuży do przygotowania regionu chociażby do kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Najistotniejszy w całym procesie jej tworzenia jest ciągły dialog i zapewnienie w nim udziału jak najszerszego grona Wielkopolan. Konsultacje będą trwały do 22 października 2019r. Można w nich uczestniczyć podczas spotkań bezpośrednich z przedstawicielami władz samorządowych, jak i poprzez konsultacje elektroniczne np. za pośrednictwem elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego www.umww.pl/strategia-rozwoju lub poprzez wysyłkę drogą elektroniczną na adres: strategia2030@umww.pl. Dostępna jest również możliwość tradycyjnej wysyłki na adres: Departament Polityki Regionalnej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Ludwika Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki