"Struktury miasta" - jubileusz Elżbiety Wasyłyk

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 29)

 

W piątkowy wieczór, w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance odbył się wernisaż wystawy jubileuszowej malarstwa Elżbiety Wasyłyk „Struktura miasta”. To niezwykłe wydarzenie kulturalne, przeprowadzone w ramach XXXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej”, uświetniła premiera autorskiego poematu muzycznego „Sen o domu” w wykonaniu Aster Haile – sopran oraz Grzegorza Rychlika – fortepian.

REKLAMA

Postać trzcianeckiej artystki przybliżył przybyłym pan Józef Olejniczak z Muzeum w Trzciance, a następnie podziękowania i gratulacje z okazji 30-lecia pracy twórczej złożyły władze Trzcianki, dyrektor Muzeum oraz goście. 

Pani Elżbieta Wasyłyk jest sobą rozpoznawalną w Trzciance. Ostatnio zaprojektowała m.in. pomnik Niepodległości, wcześniej wykonała polichromie w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Jest przede wszystkim malarką, ale projektuje też witraże, zajmuje się teorią sztuki i poezją. 

Wystawa „Struktury miasta”, która będzie czynna do 5 marca br., prezentuje autorskie ujęcie pejzażu miejskiego. Obrazy przedstawiają miejscowości bliskie autorce – Trzciankę, Runowo, Siedlisko i Poznań. Pokazują charakterystyczne dla tych miejscowości budowle i fragmenty budowli w kompozycjach łączących istniejące fragmenty architektury z tymi, których już nie ma.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki