Świąteczne uroczystości pszczelarzy

14.12.2021
#pszczelarz #trzcianka

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 10)

 

W niedzielę, 12 grudnia, trzcianeckie Koło Pszczelarzy „Bartnik” zorganizowało dla swoich członków i przyjaciół spotkanie bożonarodzeniowe połączone z uroczystą mszą świętą.

REKLAMA

Liturgię celebrowaną przez proboszcza parafii pw. św. J. Chrzciciela uświetnił trzcianecki chór „Pasjonata” i zespół sygnalistów myśliwskich z Goraja. Nie zabrakło sztandaru Koła „Bartnik” oraz darów przekazanych przez pszczelarzy, w tym pięknego, okazałego paschału wykonanego z wosku pszczelego.

Po uroczystościach kościelnych, goście udali się do stołówki Szkoły Podstawowej Nr 2, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Do grona członków Koła przyjęto cztery nowe osoby, w imieniu których ślubowanie złożył pan Zbigniew Szpak. Wręczono również brązowe, srebrne i złote odznaki osobom zasłużonym dla rozwoju Koła. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań oraz świąteczno – noworocznych życzeń złożonych przez władze Regionalnego Związku Pszczelarzy Wielkopolski Północnej i burmistrza Trzcianki.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki