Świetlica wiejska w Folsztynie w trakcie kompleksowej przebudowy

Trwa końcowy etap prac związanych z przebudową świetlicy wiejskiej w Folsztynie. Inwestorem zadania jest Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu. Zadanie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W dniu 14 stycznia 2021r. odbyło się na miejscu budowy spotkanie z udziałem przedstawicieli Gminy Wieleń, sołectwa Folsztyn, wykonawcy robót oraz inspektora nadzoru inwestorskiego celem zweryfikowania stanu robót.

REKLAMA

Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnętrzne zarówno w budynku świetlicy wiejskiej, jak i w sąsiadującym z nią budynku gospodarczym. W ramach prac wykonano wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem na obu obiektach, ocieplono ściany zewnętrzne, zmieniono układ funkcjonalny wewnętrzny w obu budynkach, zamontowano nową stolarkę otworową. Wykonane zostały także wszystkie instalacje wewnętrzne wraz z wykonaniem nowego przyłącza wodociągowego, zbiornika na ścieki oraz nowej kotłowni. Do budynku socjalno- gospodarczego dobudowano wiatę, a na jego dachu zainstalowana została instalacja fotowoltaiczna, która ma pokryć część zapotrzebowania modernizowanych obiektów w energię elektryczną. Poza realizacją prac budowlanych w ramach projektu utworzone zostanie miejsce pracy dla animatora kultury. Obiekt ma służyć jako miejsce aktywizacji lokalnej społeczności przez cykliczne spotkania i zajęcia dla młodzieży, seniorów i miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. 

Na realizację zadania Gmina Wieleń pozyskała środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne lub kształtowanie przestrzeni publicznej. Koszt zadania to: 1.050.000 zł, w tym 499.679 zł stanowi pozyskane dofinansowanie zewnętrzne.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Radosław Janecki Kierownik Referatu Techniczno- Inwestycyjnego UM Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki