Święto Ignacego Jana Paderewskiego w Edukacji Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 19)

 

Ignacy Jan Paderewski to postać wybitna i zasłużona dla Ojczyzny. Jego imię szczególnie bliskie jest Wielkopolanom, których zryw narodowy z roku 1918 przyniósł Polsce długo wyczekiwaną niepodległość. Dziesięć lat temu szkoły prowadzone przez Edukację Lubasz obrały za patrona właśnie tego wybitnego muzyka, polityka i filantropa, czcząc jego imię zawsze w listopadzie w kolejne rocznice urodzin Paderewskiego.

REKLAMA

W tym roku w czwartek, 9 listopada na terenie kampusu Edukacji Lubasz odbył się apel z okazji obchodów Dnia Patrona połączony z obchodami narodowego Święta Niepodległości. Ta niezwykła uroczystość rozpoczęła się na placu apelowym, gdzie nastąpiło oficjalnie podniesienie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu. Na białym koniu w asyście uczennic Prywatnego Technikum, kształcących się w zawodzie technik hodowca koni, przybył sam Ignacy Jan Paderewski. Po uroczystej odprawie i defiladzie wszyscy zgromadzeni udali się do auli internatu.

Dyrektor Renata Małecka przywitała obecnych, a w szczególności wielu zacnych gości, reprezentujących władze gminne, powiatowe, rejonowe czy nawet krajowe, a także przedstawicieli instytucji współpracujących ze Szkołami im. I. J. Paderewskiego w Lubaszu. W swoim niezwykle wzruszającym wystąpieniu zwróciła szczególną uwagę na znaczenie naszej historii narodowej – wcale nie tak odległej i decydujący moment w dziejach: ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

W licznych przemówieniach gości usłyszeliśmy ciepłe słowa kierowane pod adresem szkoły, która za przewodnika wybrała tak wybitnego Polaka, jakim był Ignacy Jan Paderewski. W każdej wypowiedzi, podkreślano również niezwykle patriotyczny wymiar obchodów Dnia Patrona.

Tradycją szkoły jest już coroczne wręczenie Czarnego Beretu, który jest symbolem żołnierskiej sprawności. Berety z rąk Pani Dyrektor oraz Pana Krzysztofa Stróżyńskiego – opiekuna profilu, odebrali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście sprawnościowym i kompetencyjnym. W imieniu reszty uczniów Berety odebrali poszczególni dowódcy klas.

Uroczysty apel, stał się równie ważny dla Druha Damiana Łuczaka, który z rąk Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP otrzymał złoty medal za zasługi dla pożarnictwa.

- Bardzo się cieszę, to jest pierwszy medal, który dostałem na swojej Ziemi - podziękował Druh Damian Łuczak.

Następnie Dyrektor Renata Małecka wraz z Wicedyrektor szkoły – Iwoną Liberą wręczyły nagrody uczniom, którzy wykazali się wiedzą i talentem we wcześniej zorganizowanych konkursach: wiedzy o patronie, plastycznym o tematyce niepodległościowej oraz na najpiękniej zaśpiewany hymn szkoły. Część oficjalną zakończył hymn szkoły wykonany przez zwycięską klasę III A LO pod dowództwem wychowawcy klasy – Pani Moniki Bytyń.

W części artystycznej uczniowie wykazali się niemałym talentem aktorskim, przedstawiając w krótkim spektaklu historię Polski, jako pacjentki z bogatą przeszłością chorobową, z licznymi ranami i urazami z przeszłości. Na zakończenie uroczystości, tradycyjnie, Prezes Ryszard Kosicki, Dyrektor Renata Małecka oraz Zastępca Dowódcy Szkoły – Piotr Grzybowski złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać patrona szkoły – Ignacego Jana Paderewskiego.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Jagoda Zielazek | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki