Święto Szkoły w Miłkowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 13)

 

5 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie odbył się Dzień Patrona. Myślą przewodnią tegorocznej uroczystości było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

REKLAMA

W części oficjalnej, dyrektor szkoły Pani Jolanta Zmyślona powitała serdecznie Wójta Gminy Lubasz pana Marcina Filodę, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Żanetę Andrzejewską, Dyrektora Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli Pana Ryszarda Bilskiego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu Pana Szymona Szweda, Radnego Rady Gminy Pana Andrzeja Macyszyna, sołtysów wsi, członków Rady Rodziców, emerytowanych pracowników szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców.

W swym przemówieniu Pani Dyrektor znacząco podkreśliła, iż słowa Patronki „Być dobrym dla drugiego człowieka” są drogowskazem do realizacji w szkole dydaktyczno-wychowawczych zamierzeń.

Następnie nadszedł moment najważniejszy dla uczniów klasy I, którzy zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej poprzez ślubowanie i pasowanie na ucznia. Ukoronowaniem dokonanego aktu, było wręczenie pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów oraz upominków rzeczowych ufundowanych przez Wójta Gminy Lubasz Pana Marcina Filodę, Przewodnicząca Rady Gminy Panią Żanetę Andrzejewską i Radę Rodziców PSP w Miłkowie.

Po ślubowaniu nowi uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło pięknie recytowanych wierszy i śpiewu piosenek płynących prosto z serca. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą o Patronce szkoły, ale również doskonale wpisali się w tegoroczne Święto śpiewając utwory o tematyce patriotycznej.

W kolejnym punkcie uroczystości uczniowie, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół podstawowych DO HYMNU, zaśpiewali ponowie przed znacznie szerszą publicznością „a capella” Rotę i utwór Marsz Polonia. Występ uwieńczony został gromkimi brawami.

Ostatnim punktem tegorocznego Święta była prezentacja działań w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego pt: Piękna Nasza Polska Cała. Projekt ten powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem programu było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, kształtowanie tożsamości narodowej oraz uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski.

Uczniowie klasy VIII przedstawili prezentację multimedialną pt.: Polska droga do wolności - kartki z kalendarza polskiej niepodległości. Wydarzenia na przestrzeni 100 lat, ubogacone o przemówienia, odezwy i sentencje takich Polaków jak Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, Jan Paweł II, czy Lech Wałęsa okazały się niezwykle cenną, żywą lekcją historii.

Uczniowie z klasy IV B wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W swym występnie nie tylko odnieśli się do legendy o warszawskiej Syrence, ale również ukazali piękno stolicy za pomocą przygotowanych slajdów. Uczniowie klasy IV A wybrali się nad polskie Morze Bałtyckie. Na krótką chwilę zostaliśmy zaczarowani magią żeglarskiej muzyki. Po występie klas IV przenieśliśmy się w góry. Taniec z ciupagami i muzyka góralska okazały się hitem uroczystości. Również na nowo odkryliśmy piękno gwary wielkopolskiej. Prezentacja wierszy Pawoł Gawoł, Dwa Michały i Pan Hilary dla uczniów klasy V i VII okazały się nie lada wyzwaniem.

Obchody Święta Szkoły zakończyła klasa V – polskim tańcem chodzonym – polonezem.

Jesteśmy przekonani, że różnorodność występów zaprezentowanych przez poszczególne klasy w pełni zrealizowały zamierzone cele projektu. 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się dla nas inspiracją, by pokazać piękno i wyjątkowość naszej Ojczyzny- Polski.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / J.Stochaj I.Jopp | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki