Szkolenie z zakresu przerzynki i obalania drzew

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 11)

 

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Trzcianka strażacy z każdej zmiany służbowej JRG Trzcianka, a także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy i zdobycie kolejnych doświadczeń w zakresie posługiwania się pilarkami spalinowymi do drewna.

REKLAMA

W dniach od 2 do 4 listopada 2017 roku w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się szkolenie z obsługi pilarek spalinowych i technik cięcia drzew. Zajęcia przeprowadzono na terenie leśnictwa Pańska Łaska. W pierwszej części zajęć omówione zostały zagadnienia bhp podczas pracy pilarką spalinową, w szczególności; odpowiedniego ubioru operatora, bezpiecznego uruchamiania oraz operowania pilarkami w trakcie pracy. Następnie omówione zostały metody prawidłowego obalania i przerzynki drzew (w bezpieczny i kontrolowany sposób) z wykorzystaniem sprzętu pomocniczego. Powyższe elementy szkolenia zostały przećwiczone przez każdego z ratowników.

Warto podkreślić, że dzięki dobrej współpracy z Nadleśnictwem Trzcianka przeprowadzona praktyka była kolejną tego typu formą doskonalenia zawodowego.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl | Opracowanie: kpt. Arkadiusz Żyliński Zdjęcia: JRG Trzcianka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki