Szkolenie z zakresu zagrożeń chemicznych

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza PSP w Trzciance była gospodarzem szkolenia z zakresu działań ratownictwa chemiczno - ekologicznego, które odbyło się w dniu 10 kwietnia 2019 roku. Tego typu doskonalenie zawodowe było przewidziane głównie dla strażaków odpowiedzialnych za kierowanie działaniami ratowniczymi, a wzięli w nim udział funkcjonariusze z trzech Komend Powiatowych PSP tj. z Czarnkowa, Chodzieży i Złotowa.

REKLAMA

Zakres tematyczny tego szkolenia obejmował takie zagadnienia jak: kierowanie działaniami ratowniczymi w kontekście zdarzeń o charakterze chemiczno - ekologicznym, rozpoznawanie zagrożeń przy pomocy urządzeń wykrywczo - pomiarowych, wykorzystanie środków ochrony indywidualnej, likwidacja zagrożeń związanych z występowaniem substancji niebezpiecznych oraz postępowanie ratownicze w przypadku zdarzeń o charakterze radiacyjnym. Powszechnie wiadomo, że tego rodzaju zdarzenia są skomplikowane z punktu widzenia ratowniczego i tylko dobre przygotowanie strażaków może gwarantować oczekiwaną skuteczność. Każdy z uczestników podkreślał, iż nabyta wiedza podczas szkolenia zdecydowanie będzie wykorzystana podczas realnych zdarzeń o charakterze chemicznym. 

Niezastąpioną osobą w tym temacie jest st.kpt. Tomasz Otłowski - Dowódca JRG nr 6 w Poznaniu, który był głównym instruktorem zrealizowanego szkolenia. Dzięki jego wiedzy teoretycznej, praktyki, umiejętnościom oraz dużemu doświadczeniu z zakresu ratownictwa chemiczno - ekologicznego wiele wątpliwości zostało rozwianych, a przekazane informacje pozwolą ratownikom działać sprawniej i efektywniej.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl | Opracowanie: st.kpt. Arkadiusz Żyliński Zdjęcia: st.kpt. Arkadiusz Żyliński

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki