Sztuki walki lekarstwem na Covid 19

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

Już od 12 lipca 2021 roku na boisku wiejskim w Kamienniku odbywają się na bezpłatne zajęcia ze sztuk walki – samoobrony. Inicjatywa wspierana jest przez Gminę Drawsko. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i piątki od lipca do września 2021r. w dwóch grupach wiekowych: dzieci do 10 lat i dzieci powyżej 10 lat oraz młodzież. W ramach poszerzenia oferty sportowej dla dzieci i młodzieży ze wsi zakupiona będzie również siatka do bramek piłki nożnej.

REKLAMA

Organizowanie czasu wolnego w wakacje dla dzieci i młodzieży jest priorytetowym zadaniem samorządu Gminy Drawsko, dlatego na boisku wiejskim w Kamienniku odbywają się w wakacje zajęcia ze sztuki walki, samoobrony dla dzieci i młodzieży ze wsi Kamiennik i Kwiejce. Uczestnicy poznali różne rodzaje sztuk walki, pracując pod okiem profesjonalistów z Wielkopolskiej Akademii Sztuk Walki z Krzyża Wlkp., którzy przywożą na zajęcia maty, manekiny i inne przyrządy bokserskie. Zajęcia z samoobrony dla dzieci i młodzieży są nie tylko dobrą zabawą, która inspirowała lokalną społeczność do aktywności fizycznej, poprawy zdrowia psychicznego, ale jest skutecznym lekarstwem do walki z Covid-19. W dobie napięcie związanego w dużej mierze z brakiem ruchu dzieci i młodzieży uczestnicy zajęć stymulują ciała i umysły oraz inicjują wymianę doświadczeń. Zajęcia z samoobrony – sztuki walki mają na celu organizowanie czasu wolnego dla dzieci, młodzieży w wakacje, w dobie pandemii i przeciwdziałanie jego skutkom budując lokalną aktywność fizyczną.

Dzieci i młodzież ćwiczą kreatywność poprzez odpowiednie chwyty samoobronne, wzmacniają poczucia siły i swojego bezpieczeństwa, co zapewniło im naturalną motywację do uczestniczenia w zajęciach. Nauka styli walki zachęciła dzieci do korzystania z ich wyobraźni i improwizacji. Ponadto, będą w stanie zmierzyć się z problemami, które mogą ich w życiu spotkać i uintensywnić pewność siebie. Ożywienie aktywności fizycznej przyniesie uczestnikom pewność siebie, odwagę i wzmocnienie mięśni, które w czasie pandemii nie były praktykowane. Zajęcia ze sztuki walki są połączeniem zabawy, a jednocześnie uczestnicy nabędą umiejętności praktyczne przydatne na dalszym etapie edukacji i w życiu dorosłym. Uczestnicy zajęć zmierzyli się z różnymi stylami samoobrony, a w przyszłości będą mogli wybierać te najbardziej optymalne.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Łucja Magdziarz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki