Ta kradzież im nie wyszła

38-letni mieszkaniec Czarnkowa i jego 36-letni kolega odpowiedzą za kradzież znacznej ilości towaru z jednego z wieleńskich marketów. Starszy ze sprawców niezauważony początkowo przez ochronę, wywiózł w sklepowym koszyku alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne na łączną kwotę ponad 1 tysiąca złotych. W tym czasie jego wspólnik czekał w pojeździe. Przy próbie ujęcia przez pracownika, sprawcy uciekli porzucając łup na parkingu przed marketem. Chwilę później zostali zatrzymani przez policjantów.

REKLAMA

W piątek, 15 maja br. około godziny 13:00 policjanci z Wielenia zostali powiadomieni o kradzieży znacznej ilości towaru z jednego z wieleńskich marketów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jeden ze sprawców wywiózł w sklepowym koszu alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne o wartości ponad 1 tysiąca złotych. Kiedy ochroniarz próbował go ująć, ten oświadczył, że zapłacił za towar, a dowód zakupu ma w samochodzie. Po czym wsiadł do auta i razem ze swoim kolegą odjechał porzucając łup na parkingu sklepowym. 

Po otrzymaniu szczegółowego opisu sprawców oraz informacji o marce pojazdu, którym uciekli, funkcjonariusze zatrzymali ich chwilę później w Śmieszkowie gm. Czarnków. Podczas przeszukania przy 38-latku policjanci znaleźli woreczek z amfetaminą, a w należącym do niego pojeździe kolejny woreczek z marihuaną. 

Mężczyźni po przewiezieniu na komendę usłyszeli zarzuty. Za kradzież może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo starszy ze sprawców odpowie za posiadanie narkotyków. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki