Tablica pamiątkowa w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 10)

 

W poniedziałek, 13 grudnia br., w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, na budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. s. Faustyny Kowalskiej w Trzciance odsłonięto tablicę pamiątkową, informującą, iż w tym budynku zatrzymywano, aresztowano i internowano działaczy Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Solidarność w Trzciance.

REKLAMA

W uroczystościach udział wzięli udział internowani w stanie wojennym działacze opozycji, przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych, a także uczniowie i nauczyciele szkoły.

Tablicę wspólnie odsłonili: pani Dorota Pawłowska – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej, pan Edwin Klessa oraz pan Mieczysław Ślesicki.

Budynki obecnej szkoły powstały w 1851 r. jako sąd i więzienie. Po zakończeniu II wojny światowej, siedzibę miała tutaj milicja, a następnie policja. Od 2003 r. w gmachu funkcjonuje Katolicka Szkoła Podstawowa.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki