Tenisowe sprawozdanie z Lubasza

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

W czwartek 29 marca w Objezierzu odbył się turniej tenisa stołowego TOP 8 Asów Wielkopolski.

REKLAMA

W tym wydarzeniu prawo udziału mają tylko i wyłącznie zawodnicy, którzy po III turniejach eliminacyjnych znajdują się w rankingowej ,,8” Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego. Warto zaznaczyć, że mecze rozgrywane są systemem ,,każdy z każdym" bez udziału trenerów. Zawodnicy zdani są tylko i wyłącznie na własne umiejętności.

Pierwszy raz w historii naszego klubu awans do Top 8 uzyskało, aż troje zawodników.

Najlepiej wypadła Angelika Nowak, która w wyśmienitym stylu zajęła 2 miejsce w kategorii Żaczek. Od najwyższego stopnia podium dzieliła ją tylko bezpośrednia przegrana z Katarzyną Nowak - KS Polonia Śmigiel. Obie zawodniczki miały ten sam bilans spotkań - 6 zwycięstw i 1 porażka.

Dla naszego klubu to ogromne osiągnięcie, gdyż jest to pierwszy medal rangi Wojewódzkiej!

Świetny występ zaliczyli również Maciej Wernicki - Młodzik oraz Maciej Buśko - Junior. Oboje zajęli 7 miejsce i oboje minimalnie przegrali ze swoimi rówieśnikami po trzy mecze w stosunku 3:2.

Ciężka praca na treningach i obrany system szkoleniowy zaczyna przynosić oczekiwane efekty. Jeszcze w ubiegłym roku Maciej Wernicki plasował się w okolicach 50 miejsca w kategorii Młodzików, a dziś znajduje się wśród najlepszych reprezentantów województwa.

Na koniec warto wspomnieć o sukcesach osiąganych w ostatnim czasie, a były to:

I miejsce Angeliki Nowak w Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Chojnicach

II miejsce Macieja Buśko w prestiżowym Otwartym Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Trzcianki z okazji 287. rocznicy nadania Trzciance Praw Miejskich

III miejsce Macieja Wernickiego w Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Chojnicach

III miejsce Macieja Wernickiego w kat. Open dzieci w Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Chojnicach

III miejsce Maciej Buśko w Powiatowym Turnieju o Pucharu Starosty Czarnkowsko – Trzcianeckiego – Krzyż Wlkp.

IV miejsce Macieja Buśko w III Grand Prix Wielkopolski Juniorów - Poznań

IV miejsce Darii Mikołajewskiej w Powiatowym Turnieju o Pucharu Starosty Czarnkowsko – Trzcianeckiego Krzyż Wlkp.

V miejsce Macieja Wernickiego w Powiatowym Turnieju o Pucharu Starosty Czarnkowsko – Trzcianeckiego Krzyż Wlkp.

Ponadto w IV lidze tenisa stołowego zespół UKS TS Lubasz pokonał drużynę Żaków Okonek 10:6 i przegrał z liderem – MLKS Spartą II Złotów 10:4. Aktualnie zajmujemy 4 miejsce w ligowej tabeli. Przed nami dwa pojedynki derbowe z Czarnkowem i Białą k. Trzcianki, które będą decydowały o ostatecznym układzie ligowej tabeli.

Na koniec pragniemy zaprosić wszystkich fanów pingpongowej piłeczki na drugi turniej III edycji Lubasz Open, który odbędzie się 08 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Lubaszu.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Prezes Klubu Bartłomiej Turek | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki