To był ciężki, ale udany rok!

Epidemia koronawirusa, odbijając się na wielu płaszczyznach życia społecznego, odcisnęła swoje piętno również na inwestycjach. Mimo to, nie był to rok bezczynności. Działo się wiele, a część z podjętych prac znajduje swoje podsumowanie w niniejszym artykule.

REKLAMA

W odpowiedzi na rosnące potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym, rozpoczęto realizację bardzo ważnego zadania pod nazwą „Modernizacja Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym wraz z budową sali gimnastycznej”. Realizacją zadania zajmuje się firma NOW-BUD, którą wyłoniono w drodze przetargu. W ramach inwestycji powstaje nowy budynek składający się z sali gimnastycznej oraz części edukacyjnej. Sala zostanie połączona z istniejącym już budynkiem Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym, wewnątrz którego wykonane zostaną również prace remontowe. Wartość całej inwestycji opiewa na kwotę 5.958.901,78 złotych. Podczas realizacji zadania wykorzystywane są środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W 2020 roku wydano łącznie 2.475.556,00 złotych z czego1.021.366,00 złotych pochodzi z dofinansowania.Gmina Czarnków podjęła również intensywne działania, zmierzające do utworzenia pierwszego gminnego żłobka na własnym terenie. Inwestycja zlokalizowana została w sołectwie Gajewo. Niezbędne było w tym celu wykonanie dwóch zadań, z których pierwsze to „Przebudowa budynku poszkolnego w Gajewie na potrzeby żłobka”, a drugie „Adaptacja pomieszczeń budynku poszkolnego na potrzeby Publicznego Przedszkola w Jędrzejewie, Oddział Gajewo”. Podczas prac inwestycyjnych wyremontowano były budynek szkolny oraz dostosowano go do potrzeb dzieci żłobkowych i przedszkolnych. Jednym z celów inwestycji jest poprawa jakości usług oświatowych w Gminie Czarnków, a także ułatwienie rodzicom najmłodszych dzieci powrotu do pracy. Realizacją zadań zajęła się firma MARBUD. Część środków na realizację zadania żłobkowego pozyskano z Resortowego Programu Rozwoju Inwestycji Opieki nad dziećmi w wieku do lat „Maluch+” oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 


Wyremontowano również siedzibę dla klubu Senior+ w Kuźnicy Czarnkowskiej. Zadanie inwestycyjne przyjęło nazwę „Utworzenie klubu „Senior+” w Gminie Czarnków”. Realizacją inwestycji zajęła się firma P.P.H.U. BUDMET. W ramach realizacji wspomnianego zadania, wyremontowano budynek byłej świetlicy szkolnej z przeznaczeniem na utworzenie klubu. To istotna inwestycja, będąca odpowiedzią na potrzeby starszej i niepełnosprawnej społeczności Gminy Czarnków. Wskutek jej realizacji, zapewniono takim osobom odpowiednie warunki do spędzania wolnego czasu, integracji, a przy tym również aktywizacji. Inwestycja została dofinansowana z programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2020 r., finansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

W 2020 roku dokonano również remontu sali wiejskiej w Marunowie. Realizacją inwestycji zajęła się firma P.H.U. ENERGO. W ramach zadania inwestycyjnego, dokonano między innymi; remontu pomieszczeń sanitariatów, a także modernizacji oświetlenia i instalacji elektrycznej sali wiejskiej oraz kuchni! Po remoncie budynek, który od lat służy integracji mieszkańców Marunowa, nabrał nowego blasku i przestał straszyć swoim ciemnym wnętrzem. Działania inwestycyjne rozpoczęto również w sali wiejskiej w Mikołajewie. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania „Rozbudowa Sali wiejskiej w Mikołajewie wraz z opracowaniem dokumentacji technicznej”. Realizacją inwestycji zajęła się firma SDS Stochajowie, natomiast opracowaniem dokumentacji technicznej PPH KRAJAN Sp. z o.o. W ramach podjętych prac wykonano już kompleksową budowę budynku parterowego od podstaw. Inwestycja miała związek z potrzebami mieszkańców, którzy od tej chwili do swojej dyspozycji mają salę o większej powierzchni. 

Zwieńczenia dokonano również w zadaniu pod nazwą „przebudowa dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Romanowie Górnym”. Realizacją inwestycji zajęła się firma MARBUD. Prace polegały na usunięciu starej dachówki, wzmocnieniu konstrukcji dachu poprzez wzmocnienie krokwi, wykonaniu ołatowania, ułożeniu nowej blachodachówki i wzmocnieniu konstrukcji kominów. Wydano na ten cel 122.990,00 złotych. Inwestycja została zrealizowana z uwagi na niszczejące poszycie dachu. Konieczne było odpowiednie zabezpieczenie budynku przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. W ramach ubiegłorocznych inwestycji, wybudowano również ogrodzenie na cmentarzu komunalnym w Radosiewie. Realizacją inwestycji zajęła się firma SYLW-BRUK. Zadanie polegało na rozbiórce starego ogrodzenia, przygotowaniu fundamentu pod nowe prefabrykowane ogrodzenie na części frontowej oraz wykonanie bocznych części ogrodzenia z siatki powlekanej na betonowej podmurówce. Pod koniec 2020 roku sfinalizowano inwestycję zrealizowaną w ramach zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi publicznej gminnej – ulica Kręta w miejscowości Ciszkowo wraz z przebudową przepustu” dzięki wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Powstała nowa droga o długości około 500 metrów wraz z włączeniem do skrzyżowania oraz przebudową przepustu. Koszt inwestycji wyniósł 1.022.848,85złotych, przy czym kwotę 715.994,19 złotych pozyskano w ramach dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Na sam koniec, pozostając w temacie dróg – warto wspomnieć o zrealizowaniu inwestycji o nazwie „Budowa oświetlenia drogowego w m. Śmieszkowo przy ulicy Wiejskiej, Polnej i Szkolnej”. Realizacja tego zadania polegała na wykonaniu 38 nowoczesnych punktów oświetleniowych typu LED. Głównym celem zamontowania takiego oświetlenia była poprawa jakości i bezpieczeństwa ciągów komunikacyjnych. Realizacją inwestycji zajmowała się firma P.P.H.U. MACKAM.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Urząd Gminy Czarnków Sławomir Matz wsparcie merytoryczne i fotografie Mikołaj Jakubowski Wioletta Just-Jakubowska Dagmara Bielejewska

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki