Tragiczny wypadek w Gajewie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

W dniu 19 lutego 2021 roku o godz. 19:02 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego na drodze woj. nr 174 w miejscowości Gajewo. Do zdarzenia zadysponowano zastępy ochrony przeciwpożarowej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Gajewa i Jędrzejewa.

REKLAMA

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano całkowicie rozbite auto osobowe marki Audi, które uderzyło czołowo w przydrożne drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdował się nieprzytomny kierujący, u którego ratownicy nie stwierdzili czynności życiowych. Z uwagi na charakter zajścia na miejsce zadysponowano także oficera Operacyjnego z Komendy Powiatowej PSP w Czarnkowie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wdrożeniu kwalifikowanej pierwszej pomocy w stosunku do poszkodowanego tj. stabilizacji ręcznej odcinka szyjnego kręgosłupa oraz udrożnieniu dróg oddechowych. Z uwagi na stan uszkodzeń pojazdu nie było możliwości rozpoczęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej jeszcze w aucie, dlatego niezbędne było rozcięcie konstrukcji pojazdu narzędziami hydraulicznymi. Po uzyskaniu dostępu i ewakuacji poszkodowanego kierownik zespołu medycznego odstąpił od dalszych czynności ratunkowych stwierdzając ustanie czynności życiowych.

Po zakończonych działaniach ratownicy uprzątnęli pozostałości powypadkowe z jedni i przywrócili ruch w obu kierunkach.

Na czas działań droga była całkowicie zamknięta a policja wraz z wolnymi zastępami organizowała objazd.

Czynności wyjaśniające przyczynę zdarzenia prowadzili funkcjonariusze KPP w Czarnkowie w asyście Prokuratora Rejonowego.

W działaniach trwających ponad 3 godziny udział brało 21 strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracowanie: mł.bryg. Łukasz Perz Zdjęcia: JRG Czarnków, KPP w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki