Trwa budowa chodnika w Boruszynie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Ponad miesiąc będzie trwała jeszcze budowa chodnika w Boruszynie. Wkrótce będzie tu bezpiecznie i komfortowo. Koszt prac związanych z renowacją i budową ciągu pieszego to ponad 121 tysięcy złotych. Prace w tym miejscu rozpoczęły się kilka tygodni temu.

REKLAMA

- Do umówionego zakończenia realizacji zadania został ponad miesiąc. Na chwilę obecną wykonano już dużą część chodnika – mówi Ryszard Dziedzic, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Czarnkowie.

Budowa chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Boruszyn ma być wykonana do 18 sierpnia. Wtedy nastąpi odbiór końcowy i podpisanie protokołu. Prace postępują z dnia na dzień, dlatego są spore szanse, że nowy chodnik będzie użytkowany przed ustaloną datą.

- Staramy sie ułatwiać byt naszym mieszkańcom. Dzięki budowie chodnika, mieszkańcy Boruszyna na pewno odczują komfort i będą bezpieczniejsi – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. – Budowa nie doszłaby do skutku, gdyby nie współpraca z gminą Połajewo – dodaje.

Inwestycja została wykonana dzięki umowie „50/50”. Połowa kosztów pochodzi z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, a druga część z Gminy Połajewo. Koszt całej inwestycji wyniesie 121 400 zł. Wykonawcą prac jest Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Czarnkowie z siedzibą w Śmieszkowie.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki