Trzcianeccy strażacy wrócili z działań na terenie Szwecji

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 17)

 

W poniedziałek 6 sierpnia do Trzcianki wrócili strażacy, którzy wyjechali na dwa tygodnie do Szwecji aby pomóc tamtejszym strażakom w gaszeniu szalejących w ich kraju pożarom. W jednostce ratowniczo – gaśniczej w Trzciance zostali gorąco przywitani przez Dowódcę JRG oraz Kierownictwo Komendy Powiatowej.

REKLAMA

Czterej trzcianeccy funkcjonariusze: st. kpt. Arkadiusz Żyliński, asp. Piotr Żdanowicz, ogn. Tomasz Złociński oraz st. sekc. Jakub Michalak wchodzą w skład modułu gaszenia pożarów lasów z ziemi „GFFFV Poznań”. Uczestniczą w wielu ćwiczeniach, ich umiejętności oraz doświadczenie pozwoliło na wytypowanie właśnie tych funkcjonariuszy do takiej misji. Podczas 14-dniowych zmagań pomagali szwedzkim służbom w walce z pożarami lasów. Rejon działania Polaków obejmował obszar 6,5 tys. hektarów. Nasi strażacy zabrali ze sobą specjalistyczny sprzęt – ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy (wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 9500 l oraz autopompę o wydajności 64 hl/min), ciężki samochód wężowy (wyposażony w 3000 m węży tłocznych) oraz pompę wysokiej wydajności pozwalającej przepompować wodę na znaczne odległości.

W akcji gaszenia pożarów w Szwecji brali udział głównie ratownicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 pojazdów z każdego z tych województw). Dodatkowo wspierali ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 pojazdy). Do Szwecji wyruszyli 20 lipca br.

W czasie misji polscy strażacy pracowali w systemie rotacyjnym (12 godzin odpoczynku i 12 godzin pracy). Warto podkreślić, że na odpoczynek składał się także dojazd na miejsce działań oraz powrót do polskiego obozu. Czasami droga wynosiła nawet 80 km. Polscy strażacy bronili przed ogniem m.in. miejscowość Karbole, z której wcześniej ewakuowano mieszkańców. Zbudowali tam linię obrony o długości około siedmiu kilometrów.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl | Opracował: asp. Artur Kłos Zdjęcia: mat. własne KP i KG PSP, GFFFV Poland

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki