Trzcianecka jadłodzielnia już otwarta

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

W poniedziałek, 17 stycznia br., na Targowisku Miejskim odbyło się oficjalne otwarcie trzcianeckiej jadłodzielni. Od minionego poniedziałku każdy może podzielić się jedzeniem z potrzebującymi. W wydarzeniu brali udział Krzysztof Paszyk poseł na Sejm RP, Jarosław Maciejewski przewodniczący Sejmiku Woj. Wielkopolskiego oraz Krzysztof W. Jaworski burmistrz Trzcianki wraz z Wiesławem Natkańcem radnym Rady Miejskiej Trzcianki.

REKLAMA

Inwestycja została zrealizowana w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025″ i współfinansowana jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 28 804,71 zł, z czego 19 803 zł to dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a pozostałe 9 001,71 zł środki własne gminy Trzcianka.

„Jadłodzielnie” to punkty, gdzie mieszkańcy dzielą się żywnością, która jest zdatna do spożycia w sytuacji, gdy kupili lub ugotowali za dużo. Zostawiają jedzenie dla wszystkich innych, którzy mają na nie ochotę. „Jadłodzielnia” wyposażona jest w chłodnię oraz regał na warzywa, owoce i opakowane produkty sypkie.

Serdecznie zapraszamy do uzupełnienia oraz korzystania z jej zasobów. Żywność można zostawiać tu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Potrzebujący mogą korzystać z niej całkowicie bezpłatnie.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki