Trzcianeckie defibrylatory AED pod choinkę

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

Krzysztof W. Jaworski burmistrz Trzcianki przekazał automatyczne defibrylatory AED trzem placówkom: Centrum Integracji Społecznej przy Placu Pocztowym 25, Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Żeromskiego 28 oraz Urzędowi Miejskiemu Trzcianki na ul. Sikorskiego 7. Całość inwestycji wyniosła 20 274 zł i została sfinansowana z budżetu zarządzania kryzysowego gminy.

REKLAMA

Trzcianeckie defibrylatory AED pod choinkę21 grudnia 2021 Krzysztof W. Jaworski burmistrz Trzcianki przekazał automatyczne defibrylatory AED trzem placówkom: Centrum Integracji Społecznej przy Placu Pocztowym 25, Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Żeromskiego 28 oraz Urzędowi Miejskiemu Trzcianki na ul. Sikorskiego 7. Całość inwestycji wyniosła 20 274 zł i została sfinansowana z budżetu zarządzania kryzysowego gminy. Zakup defibrylatorów AED ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa medycznego mieszkańców Trzcianki w przypadku nagłego zatrzymania krążenia oraz pomoc w przypadku utraty przytomności. Zwiększy to możliwość ratowania życia i zdrowia mieszkańców oraz przyczyni się do zwiększenia wiedzy i aktywizacji społecznej w udzielaniu pomocy przedmedycznej.

Automatyczny defibrylator AED jest urządzeniem, które po podłączeniu osoby poszkodowanej prowadzi krok po kroku za pomocą jasnych poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg przedmedycznej akcji ratowniczej. Analizuje rytm serca i określa, czy poszkodowany wymaga defibrylacji, jeśli tak, to wysyła impuls elektryczny do serca, jeśli nie – nie załącza się i kieruje jak krok po kroku wykonać pierwszą pomoc. Dzięki urządzeniu, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, szanse na przeżycie osoby poszkodowanej wzrastają do 75%, a niepożądane skutki i powikłania maleją.

Poniżej znajduje się opis oraz filmik instruktażowy przedstawiający jak korzystać z defibrylatora AED.

 

Użycie defibrylatora AED:

 1. Osoba nie oddycha – udrażniamy drogi oddechowe.
 2. Dzwonimy pod numer 112 i powiadamiamy służby medyczne.
 3. Włączamy urządzenie przyciskiem.
 4. Wykonujemy masaż serca do czasu uruchomienia urządzenia.
 5. Odsłaniamy klatkę piersiową osoby poszkodowanej – rozcinamy, rozrywamy, ściągamy koszulkę.
 6. Otwieramy szare pudełko, odklejamy białe elektrody i przyklejamy je na klatce piersiowej, w miejsca jak na rysunku.
 7. Odsuwamy się od poszkodowanego - wykonywana jest analiza pracy serca.
 8. Urządzenie - gdy zaistnieje taka potrzeba - poinformuje nas, że należy wcisnąć przycisk, by wysyłać impulsy i dokonać defibrylacji. Jeśli nie jest to potrzebne, urządzenie nie wyśle impulsu, a komunikat głosowy poinformuje nas co należy dalej robić.
 9. Kontynuujemy resuscytację.
 10. Jeśli po pierwszym użyciu akcja serca powróci, urządzenie nas o tym poinformuje, jeśli nie wykonujemy czynność po raz drugi. O wszystkich czynnościach, jakie musimy wykonać poinformuje nas urządzenie.
 11. Nie pozostawiamy osoby do momentu przyjazdu pogotowia.

Prócz komunikatów dźwiękowych na wyświetlaczu pojawia się treść wykonywanych czynność. Umożliwia to użycie sprzętu przes osoby

W razie konieczności jego użycia nie bójmy się z niego korzystać! Sprzęt działa intuicyjnie, także gdy nie będzie takiej konieczności, impulsy się nie załączą, a sam defibrylator pomoże nam poprawnie przeprowadzić resuscytację do momentu przyjazdu specjalistów. Osobie poszkodowanej nie zaszkodzimy, a możemy uratowac jej życie.

 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki