Trzcianka świętowała 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

Trzcianka świętowała 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości! Gminne uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance.

REKLAMA

Po mszy, wspólnym przemarszem udano się pod Pomnik Niepodległości. Obok maszerujących sztandarów szkół, organizacji i kół działających na terenie gminy Trzcianka, z biało-czerwonymi flagami podążali harcerze ZHR. Po dotarciu pod Pomnik Niepodległości, odśpiewano hymn państwowy, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej BPiCK. Następnie głos zabrali: Krzysztof W. Jaworski – burmistrz Trzcianki oraz Edwin Klessa – przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Niepodległości, a po przemówieniach, wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyły delegacje przedstawicieli ugrupowań politycznych, szkół, sołectw, służb mundurowych, harcerzy, związków i kół. Po wydarzeniach przy Pomniku Niepodległości, zgromadzeni mieszkańcy oraz goście udali się na Plac Pocztowy, aby obejrzeć, tradycyjne już odtańczenie „Poloneza” w wykonaniu trzcianeckich uczniów. Ci ubrani w tradycyjne szlacheckie stroje prezentowali się niezwykle okazale, za co otrzymali gromkie brawa od tłumnie przybyłych mieszkańców.

Kolejnym elementem czwartkowych uroczystości był wernisaż wystawy „Od niepodległości do współczesności” – wystawa siodeł kawaleryjskich i współczesnych, która odbyła się w Centrum Integracji Społecznej. Mieszkańcy mogli również degustować trzcianeckie rogaliki.

Organizatorami uroczystości byli: Gmina Trzcianka, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance, Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance, Katolicka Szkoła Podstawowa w Trzciance im. św. Siostry Faustyny, Fundacja Pańska Łaska.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl / fot. fotografia Leszek Malicki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki