Trzech wychowanków UKS Kajak na Mistrzostwach Świata

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

19 lipca 2018 r., na terenie Centralnego Ośrodka Sportu/Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się uroczyste wręczenie nominacji zawodnikom zakwalifikowanym do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców.

REKLAMA

Z rąk Tadeusza Wróblewskiego - prezesa Polskiego Związku Kajakowego, nominacje odebrali również wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego "KAJAK" z Trzcianki. Reprezentujący obecnie barwy klubu AZS/AWF Poznań kanadyjkarz Łukasz Nowak wystartuje w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w wyścigu C-2 na dystansie 1000 metrów. Trenujący od kwietnia również w klubie AZS/AWF Poznań kajakarz Jakub Stepun wystartuje w Mistrzostwach Świata Juniorów w wyścigu K-1/1000 m. Obie mistrzowskie imprezy rozgrywane będą wspólnie w dniach 26-29 lipca w Płowdiw w Bułgarii.

Dwa tygodnie później w Szolnok na Węgrzech trzeci z wychowanków trzcianeckiego klubu - kajakarz Kacper Misztak - wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Świata. Kacper najprawdopodobniej wystartuje w składzie osady poczwórnej K-4 na dystansie 1000 metrów.

Trzynaście lat ciężkiej i systematycznej pracy z młodzieżą trenerów, rodziców i sympatyków kajakarstwa zaowocowało w tym roku wspaniałą "potrójna kumulacją" w postaci startu trójki mieszkańców Trzcianki w zawodach rangi Mistrzostw Świata.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl / Marek Kordek | foto: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki