Turniej międzynarodowy w krajowej obsadzie

30.09.2020
#sport #karate #turniej

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 45)

 

W dniach 26-27 września 2020 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu odbył się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Puchar Karate W.S.I. Poland w którym wzięło udział 136 zawodniczek i zawodników z klubów członkowskich W.S.I.Poland z Debrzna, Człopy, Wielenia, Czarnkowa, Trzcianki oraz Wałcza, który jako gospodarz turnieju wystawił 2 ekipy: Wałcz miasto i Wałcz gmina. Pierwotnie zawody miały odbyć się w kwietniu. Swój przyjazd zapowiedziały 3 rekordowo liczne ekipy zagraniczne (zgłoszono 52 osoby). Niestety odwołanie turnieju z powodu pandemii a następnie przeniesienie go na wrzesień uniemożliwiło naszym zagranicznym gościom przyjazd do Wałcza.

REKLAMA

Ze względu na wcześniej przygotowane puchary i medale organizatorzy postanowili nie zmieniać nazwy turnieju i konsekwentnie zorganizować go jako międzynarodowy. Zawody de facto odbyły się w obsadzie krajowej, która także nie była pełna... Na starcie zabrakło tym razem ekip z Więcborka i Piły. Należy jednak pamiętać, że nie niektóre kluby nie wznowiły jeszcze działalności z powodów problemów z wynajmem hal sportowych jakie napotkali w szkołach. 

Organizatorem turnieju był Klub Karate Tradycyjnego w Wałczu oraz Urząd Miasta w Wałczu, który ufundował dla zwycięzców przepiękne puchary. Zawody ze względu na zagrożenie epidemiczne zorganizowano przy zachowaniu jak największego reżimu sanitarnego. Wszyscy uczestnicy przed wejściem do hali zawodów mieli mierzoną temperaturę ponadto obowiązywała dezynfekcja rąk. Turniej rozegrano przy drzwiach zamkniętych. Na trybunach, który na zawodach W.S.I.Poland zawsze wypełnione są niemal do ostatniego miejsca tym razem było pusto. Wszystkim brakowało radosnej atmosfery jaka zwykle towarzyszy turniejowi, pysznych ciast domowego wypieku zjadanych pomiędzy rozgrywanymi konkurencjami i dopingu ze strony najbliższych zasiadających na widowni. Niestety bezpieczeństwo uczestników nie ma swoją cenę... Jedynymi obserwatorami turnieju było 3 opiekunów z którymi dzieci przyjechały na zawody. 

Sobotnie eliminacje przebiegły bardzo sprawnie. Rozegrano je dwóch tatami. Komisja Sędziowska pracująca pod kierunkiem Sensei Karoliny Pytel-Ruta /5 Dan/ szybko wyłoniła niedzielnych finalistów. Z planowanych 40 konkurencji rozegrano 34 (nie odbyły się 4 konkurencje dla czarnych pasów). Dwie dalsze nie odbyły się z powodu minimalnej ilości zawodników, którzy zostali zgłoszeni a następnie nie przyjechali na zawody z powodu choroby. 

Niedzielne finały tradycyjnie rozpoczęły się od hejnału i uroczystego wejścia sędziów, którzy podczas turnieju pełnią rolę Sensei. Po prezentacji klubów członkowskich biorących udział w turnieju, przedstawiono sędziów oraz dokonano otwarcia turnieju. Na dwóch matach sprawnie rozegrano połowę konkurencji po czym dokonano ceremonii dekoracji zwycięzców. Następnie przeprowadzono walki finałowe w pozostałych do rozegrania konkurencjach w tym bardzo ciekawą rywalizację w grupie brązowych pasów, która w tym roku była szczególnie dobrze obsadzona. Poziom kata pozostawia jeszcze trochę do życzenia, ale bardzo dobrze wypadło kumite (walki) zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Kilka pojedynków miało swoją dramaturgię i konieczne były dogrywki a w jednym przypadku po dalszym braku wyłonienia zwycięzcy konieczne było Hantei (wskazanie) sędziowskie. 

W nieoficjalnej klasyfikacji punktowej XXV Międzynarodowego Pucharu Karate W.S.I.Poland zwyciężyła ekipa Klubu Karate Shotokan z Czarnkowa (70 pkt.) przed reprezentacją Klubu Karate Tradycyjnego z Wałcza (69 pkt.) oraz zawodniczkami i zawodnikami Trzcianeckiego Klubu Karate (59 pkt.). Zawodniczki i zawodnicy Klubu Karate Shotokan w Czarnkowie zdobyli łącznie 39 medali (9 złotych, 13 srebrnych, 17 brązowych). Jeden brązowy medal przesądził o zwycięstwie nad ekipą z Wałcza. Oczywiście wpływ na wynik końcowy miała liczebność reprezentacji KKS Czarnków, która zdominowała zawody.  

W czasie dekoracji najlepszych zawodniczek i zawodników wręczono im okazałe puchary za zdobycie I miejsca oraz dedykowane na jubileuszowy turniej medale, które wykonane zostały na specjalne zamówienie. Wszyscy podkreślali, że trofea podczas turnieju w Wałczu są wspaniałe i nawet organizatorzy imprezy rangi Mistrzostw Polski mogliby pozazdrościć karatekom pucharów i medali. 

Wyjazd na zawody i szkolenie krajowe do Wałcza został współfinansowany przez Gminę Miasta Czarnków w ramach zadania publicznego "Organizacja szkolenia sportowego w karate shotokan z programem profilaktycznym".


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Zbigniew Ruta Prezes KKS Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki