Turniej o Puchar Prezesa LZS Noteć Rosko

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 13)

Weekend meczy, 100 zawodników, 12 zespołów, ponad 150 bramek, tak w skrócie można opisać ostatnie dni wokół LZS Noteci Rosko.

Zakończyliśmy dwa dni zmagań drużyn Żaków i Orlików w Turnieju o Puchar Prezesa LZS Noteć Rosko. W sobotni ranek rozpoczęliśmy na Sali Gimnastycznej w Rosku rywalizację w kategorii Orlik. W szranki stanęło, aż 6 zespołów, trzy kluby: Noteć Rosko, Lubuszanin Trzcianka oraz Fortuna Wieleń wystawiła do Turnieju po dwie ,,piątki", które chciały uzyskać jak najlepszy wynik!

Ostatecznie klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: 1 miejsce padło łupem Lubuszanina II Trzcianka, 2 miejsce przypadło drużynie Fortuna I Wieleń, a ostanie miejsce na podium uzyskała Noteć I Rosko, pozostałe miejsca zajęły kolejno Lubuszanin I Trzcianka, Fortuna II Wieleń oraz Noteć II Rosko.

Głównym jednak celem organizatorów oraz przybyłych ,,teamów" była dobra zabawa oraz nauka gry w piłkę nożną najmłodszych adeptów w okolicznych klubach piłkarskich. W niedzielę,drugi dzień rozgrywek został przewidziany dla Grupy Żaka - kategoria U8 i młodsi.

Na zaproszenie Organizatorów na Sali Gimnastycznej stawili się zawodnicy z 4 klubów: Błękitnych Wronki, Fortuny Wieleń, Noteci Czarnków oraz gospodarze Noteć Rosko. Podobnie, jak w starszej kategorii w rywalizacji uczestniczyło 6 zespołów (dwie drużyny wystawiły Błękitni Wronki oraz Noteć Rosko). Dzień Turnieju na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci, jak i rodziców, licznie zgromadzonych na trybunach. Natomiast bramki jakie padały podczas spotkań turniejowych, nie rzadko były piękniejsze od tych, które można obejrzeć w Telewizji. Dodatkową atrakcją był pokaz ,,cieszynek" przez najmłodszych, co spotkało się z duża aprobatą widowni. Mistrzem Pucharu Prezesa okazała się drużyna Błękitnych II Wronki, która 3 - punktową różnicą wyprzedziła świetnie spisującą się ekipę Noteci Czarnków. Trzecie miejsce przypadło ex aequo drużyną Noteci I Rosko i Fortunie Wieleń (zdobyły po 7 punktów). Dalsze miejsca zajęli: Błękitni II Wronki oraz Noteć II Rosko. W czasie turniejów wszyscy zawodnicy otrzymali drobny, słodki poczęstunek, a każda drużyna została nagrodzona upominkowym Pucharem oraz dyplomem.