Tydzień Przedszkolaka w "Baśniowej krainie"

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 20)

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz ma się przyczynić do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. W Publicznym Przedszkolu "Baśniowa Kraina" w Połajewie obchody tego wyjątkowego dnia stały się impulsem do świętowania przez cały tydzień pod hasłem Tydzień Przedszkolaka. O moc atrakcji dla wszystkich przedszkolaków zadbały nauczycielki na czele z Panią dyrektor, a także rodzice.

REKLAMA

Każdy dzień był wyjątkowy i pełen niespodzianek. Czerpiąc radość ze wspólnego świętowania Przedszkolaki odbyły podróż po podwodnym świecie dzięki oceanarium.

W tym magicznym tygodniu odbyło się także „Pasowanie na Przedszkolaka”. Była to pierwsza uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego „Aktu Pasowania”.

Dzieci poznały również na czym polega praca fotografa, który wykonał pamiątkowe zdjęcia w ramach prezentu.

Uwieńczeniem tygodnia Przedszkolaka była impreza "Urodziny Grupy". W "Baśniowej krainie" we wszystkich 10 Oddziałach odbyły się uroczystości. Jak na prawdziwej imprezie urodzinowej nie mogło zabraknąć tortu oraz tańców i zabaw aktywizujących do wspólnej zabawy. Był to tydzień pełen pozytywnych emocji i uśmiechu. A podążając za słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” jeszcze raz życzymy naszym wychowankom nieustającego uśmiechu i dziecięcej radości, nie tylko od święta a 365 dni wciągu roku.

Rozalia Rychlewska-Kaczorek

Agnieszka Ziemek

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Rozalia Rychlewska-Kaczorek, Agnieszka Ziemek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki