Uczczono pamięć Józefa Noji z Pęckowa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 19)

 

W pierwsze niedzielne, sierpniowe przedpołudnie, jak co roku, uczczono pamięć Józefa Noji z Pęckowa - Olimpijczyka ścigającego się z Januszem Kusocińskim. Patrioty tragicznie zmarłego w Oświęcimiu, rozstrzelanego pod ścianą śmierci. 

REKLAMA

Mimo, że w tym roku nie odbył się 40 Półmaraton im. Józefa Noji, o czym informowali organizatorzy, to biegacze ze Stowarzyszenia Biegacze Józefa Noji z Pęckowa, zawodnicy z Drezdenka, z Krzyża postanowili w ramach treningu pokonać trasę półmaratonu przez Gminę Drawsko, Krzyż i Wieleń.

Wiązanki kwiatów pod obeliskiem przy Szkole Podstawowej im. Józefa Noji w Pęckowie złożyła delegacja samorządu, przedstawiciele Rady Sołeckiej, Dyrektorka Szkoły Podstawowej, Stowarzyszenie Biegacze Józefa Noji z Pęckowa i władze Wieleńskiego Stowarzyszenia Sportowego im. Józefa Nojiego w Wieleniu oraz zgromadzeni biegacze. 

Kilka słów o wielkim rodaku można przeczytać tutaj 

Zapraszamy w imieniu organizatorów: Stowarzyszenie Biegaczy Józefa Noji z Pęckowa i Gmina Drawsko, 15 września b.r. na I Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie oraz dzieci i młodzież szkół na XXVII CROSS IM. JÓZEFA NOJI organizowany przez Szkołę Podstawową w Pęckowie. Biegi zostaną poprzedzony Mszą Św. w intencji ś. p. Józefa Noji.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: gminadrawsko.pl / Anna Fręś- Sekretarz Gminy Drawsko

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki