Uczniowie i nauczyciele poznali Speed-Ball

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 14)

 

W środę, 27 listopada br. uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego z terenu gminy Trzcianka wzięli udział w warsztatach z gry w Speed-Ball - dyscyplinie sportowej, w której wykorzystywana jest rakieta i piłka na uwięzi. Szkolenie poprowadził Przemysław Wolan prezes Federacji Speed-Ball Polska.

REKLAMA

Speed-Ball powstał w Egipcie w latach 70-tych, jako trening koordynacji i refleksu tenisistów. Szybko zyskał popularność i ewoluował do odrębnej dyscypliny. Do Polski trafił w 2014 roku. W tej dyscyplinie występują konkurencje: Super Solo, Solo Relay, Singiel, Debel, Debel Mix. Treningi można przeprowadzać zarówno w hali, jak i na świeżym powietrzu. Mogą być one świetnym urozmaiceniem dla innych konkurencji nauczanych i doskonalonych w szkole. 

Do Trzcianki Speed-Ball trafił dzięki działaniom Marcina Wiśniewskiego, który poznał tę mało znaną w Polsce konkurencję na jednym ze szkoleń dla animatorów sportu na boiskach Orlik. Dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury udało się zaprosić do Trzcianki prezesa Federacji, który osobiście przeprowadził warsztaty w Hali Sportowo-Widowiskowej.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki