Ukradł skarbonki z pieniędzmi dla WOŚP

Kryminalni z trzcianeckiego komisariatu ustalili i zatrzymali 34-latka, który ukradł dwie skarbonki wraz z zebraną w nich gotówką na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie mieszkaniec Trzcianki przywłaszczył ponad 670 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych datków. Podejrzany usłyszał już zarzuty, za kradzież może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

REKLAMA

Mężczyzna za cel kradzieży wybrał sobie skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawione w dwóch sklepach spożywczych na terenie Trzcianki. 9 stycznia br. udał się do jednego ze sklepów w centrum miasta. Tam wykorzystując chwilową nieuwagę ekspedientki, zabrał z lady skarbonkę z datkami dla dzieci i niezauważony wyszedł. Skradziona gotówka widocznie nie wystarczyła mu na długo, bo 13 stycznia br. w podobny sposób ukradł kolejną skarbonkę. W sumie przywłaszczył pieniądze w kwocie ponad 670 złotych. 

Sprawami natychmiast zajęli się trzcianeccy kryminalni. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił wytypować osobę podejrzaną o kradzieże i rozpoczęli jej poszukiwania. 

14 stycznia br. nad ranem sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy. To 34-letni mieszkaniec Trzcianki. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy, ponad 150 złotych wróciło na konto kwestujących.

34-latek jest doskonale znany miejscowym stróżom prawa, bo był już karany za podobne przestępstwa. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki