Upamiętnienie wyzwolenia Wielenia

W 76. rocznicę wyzwolenia miasta Wieleń w miejscu pamięci złożono kwiaty i zapalono znicze. W roku 2021 obchody miały symboliczny wymiar z uwagi na ogłoszony stan pandemii COVID-19.

REKLAMA

27 stycznia 2021 roku, Samorząd Gminy Wieleń upamiętnił wyzwolenie miasta. W południe włączona została syrena. Wspominając 27 stycznia 1945 r.- złożono kwiaty pod Tablicą Pamięci wmurowaną przy Urzędzie Miejskim w Wieleniu. Samorząd Gminy Wieleń był reprezentowany przez Burmistrz Wielenia Elżbietę Rybarczyk, Zastępcę Burmistrza Wielenia Jana Graczyka oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wieleniu Marka Doczekalskiego. Udział w delegacji z przedstawicielami samorządu wziął również Dyrektor Zespołu Szkół w Wieleniu Karol Nowakowski. 

- Dziękujemy mieszkańcom, którzy w rocznicę wyzwolenia Wielenia, oddają hołd ofiarom faszyzmu i stalinizmu, pamiętając o bohaterach walk o wolność i przywrócenie naszego miasta odradzającej się Polsce - powiedziała Elżbieta Rybarczyk Burmistrz Wielenia.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Hanna Forbrich st. ds. współpracy ze społeczeństwem Referat Organizacyjny Urząd Miejski w Wieleniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki