Uroczyste otwarcie drogi gminnej w Średnicy

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 15)

 

Z okazji zakończenia zadania pn. "Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Średnica" w środę 28 listopada 2018 r. odbyło się oficjalne otwarcie. 

REKLAMA

W obecności radnych Gminy Czarnków kadencji 2014-2018, proboszcza parafii w Jędrzejewie Dariusza Szyby, który dokonał poświęcenia drogi oraz wójta Bolesława Chwarścianka, uroczyście otwarto asfaltowy odcinek. Mieszkańcy z sołtysem wsi Średnica Aleksandrą Glapińską, podziękowali władzom gminy za zaangażowanie i trud włożony w działania mające na celu utworzenie tego odcinka drogi. 

- W imieniu własnym oraz mieszkańców składam na ręce wójta podziękowanie za dotrzymanie złożonego mieszkańcom słowa i wykonanie przebudowy drogi gminnej w naszej miejscowości. Za Pana pośrednictwem, pragnę też złożyć podziękowania wszystkim , którzy przyczynili się do dzisiejszego sukcesu jakim jest ta uroczysta chwila oddania do użytkowania drogi gminnej o podwyższonym standardzie. Jestem przekonana, że ta droga będzie nam dobrze służyła przez długie lata i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ku zadowoleniu wszystkich użytkowników - mówiła sołtys wsi Średnica Aleksandra Glapińska. 

W uroczystości otwarcia drogi oprócz mieszkańców Średnicy uczestniczyli również zastępca wójta Gmina Czarnków Monika Piotrowska, skarbnik Magdalena Mendyk, pracownicy Urzędu Gminy Czarnków, dyrektor PRDM KOŁO i kierownik budowy Paweł Andrzejczak oraz kierownik robót Marcin Laskowski. Obecny był także zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzcianka - Paweł Przychodniak. 

Umowę w sprawie realizacji inwestycji podpisano 14 sierpnia 2018 r. Na realizację zadania pozyskano dotacje z budżetu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 205.100 zł. Wartość całego zadania to 1.046.167,61 zł. 

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. - LIDER oraz Biuro Inżynierskie Jan Marzantowicz - PARTNER. Zakres robót obejmował przebudowę drogi gminnej ze zjazdami na odcinku długości 907 m i szerokość jezdni 5 m. Zgodnie z umową inwestycję zakończono w dniu 14 listopada 2018. Wykonawca udzielił 72 miesięcy gwarancji jakości na wykonane przez siebie roboty. 

Po uroczystym przecięciu wstęgi za wsparcie i nieocenioną pomoc - podziękowanie wraz z bukietem kwiatów odebrała radna Gminy Czarnków kadencji 2014-2018 i jednocześnie sołtys wsi Średnica Aleksandra Glapińska, która wraz z Radą sołecką zaprosiła wszystkich obecnych na poczęstunek.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowgmina.pl / Urząd Gminy Czarnków Agnieszka Wiśniewska | foto: czarnkowgmina.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki