Usłyszał zarzut kradzieży drewna

Współpraca między czarnkowskimi policjantami, a funkcjonariuszami Straży Leśnej z Trzcianki zaowocowała zatrzymaniem złodzieja drewna. Straty jakie poniosło nadleśnictwo oszacowano na ponad 3 tys. złotych. 66-letni mieszkaniec gminy Czarnków już usłyszał zarzut. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

REKLAMA

W środę, 9 maja br. strażnicy leśni powiadomili kryminalnych, że od kilku dni na terenie jednego z leśnictw w gminie Czarnków dochodzi do kradzieży drewna sosnowego, wykorzystywanego do produkcji palisad. Nie tracąc czasu mundurowi rozpoczęli poszukiwania złodzieja.

Podjęte przez policjantów i strażników leśnych intensywne działania, pozwoliły jeszcze tego samego dnia odzyskać część skradzionego drewna, które składowane było w budynku gospodarczym prywatnej posesji na terenie gminy Czarnków.

W toku dalszych czynności mundurowi wpadli na trop złodzieja. Okazał się nim 66-letni mieszkaniec gminy Czarnków. Mężczyzna jest doskonale znany czarnkowskim kryminalnym. Był już przez nich zatrzymywany za przestępstwa przeciwko mieniu. W sumie ukradł 11m³ drewna o wartości ponad 3 tys. złotych. Wykorzystywał je do budowy ogrodzeń pól uprawnych.

14 maja br. podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa już wkrótce trafi do trzcianeckiego sądu, który zdecyduje o jego dalszym losie.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / mł. asp. Karolina Górzna-Kustra | foto: ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki