VIII Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Ziemi Trzcianeckiej

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 8)

 

Dnia 5 marca 2018 roku, w Gminnym Przedszkolu Nr 1 odbyła się VIII edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu o Ziemi Trzcianeckiej. Konkurs na stałe wpisał się w organizację obchodów Rocznicy Nadania Trzciance Praw Miejskich, a jego celem jest kształtowanie w dzieciach poczucia tożsamości regionalnej oraz budzenie w nich wrażliwości historycznej.

REKLAMA

Konkurs w imieniu Burmistrza Trzcianki otworzyła pani Grażyna Kasperczak – Sekretarz Gminy. Przedszkolaków skrupulatnie oceniała trzyosobowa komisja konkursowa w składzie: pani Elżbieta Wiśnicka - dyrektor muzeum, pani Celina Olczak - emerytowana nauczycielka historii, pani Anna Stańczyk - przedstawicielka Urzędu Miejskiego Trzcianki.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział osiem drużyn z trzcianeckich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Na przedszkolaków czekało dziesięć konkurencji, w których mogli zaprezentować swoją wiedzę i przygotowanie do konkursu. Młodzi mieszkańcy Trzcianki z większością zadań radzili sobie doskonale, rywalizując na bardzo wyrównanym poziomie.

 

Ostateczna klasyfikacja konkursu wyglądała następująco:

I miejsce – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 3,

II miejsce - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 1,

III miejsce - Gminne przedszkole Nr 1,

IV miejsce - ex aequo Gminne Przedszkole Nr 2, Gminne Przedszkolem Nr 3 oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 2,

V miejsce – Oddział Przedszkolny przy Katolickiej Szkole podstawowej 

VI miejsce – Gminne Przedszkole Nr 4.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, dodatkowo pierwsze trzy drużyny wróciły do swoich przedszkoli z pucharami.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl | foto: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki