W Wieleniu powstanie Skatepark

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Będzie otwarty dla każdego, kto lubi dobrą zabawę na rolkach, deskorolce czy rowerach BMX. Skatepark ucieszy wszystkich, którzy lubią akrobacje na betonowym polu z przeszkodami. Ten będzie miał wymiary 26 x 16 metrów i przeszkody: grindbox, poręcze, funbox, bank ramp i quarter pipe. Przystosowany będzie do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach. To kolejny krok do pełnego zagospodarowania terenu przy tzw. „Marcinówce” i stworzenia w tym miejscu warunków do aktywnego wypoczynku, rekreacji i uprawiania sportu. Ponadto obiekt będzie oświetlony i wyposażony w system monitoringu.

REKLAMA

6 listopada 2018r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, została podpisana umowa o dofinansowanie budowy Skateparku w Wieleniu, pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Gminą Wieleń.

Szacunkowa wartość projektu to niecałe 430 000 zł, z czego 300 000 zł to dofinansowanie ze środków UE, w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020, realizowanego w ramach działań Nadnoteckiej Grupy Rybackiej. Pozostała część zadania stanowi wkład własny Gminy Wieleń. Skatepark ma być ogólnodostępnym obiektem, którego głównym przeznaczeniem będzie organizacja imprez, zajęć dla dzieci i młodzieży oraz innych wydarzeń. Będzie to pierwszy tego typu obiekt na terenie Gminy Wieleń.

Nowopowstały obiekt, ma służyć nie tylko mieszkańcom Wielenia ale całej lokalnej społeczności, a w przyszłości ma szansę stać się zauważalnym produktem turystycznym Gminy Wieleń.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl | foto: wielen.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki