Wakacje w gminie Lubasz - było gorąco!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 15)

 

Pierwszy raz od niepamiętnego czasu lato było bardzo udane, zwłaszcza przez pogodę. Lubaskie kąpielisko, ośrodek wypoczynkowy przeżywały istną inwazje turystów, wczasowiczów i mieszkańców gminy. O to, aby w ciągu dwóch miesięcy odpowiednio naładować akumulatory, starał się przy współpracy z wieloma instytucjami, zadbać Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu. W stworzonej propozycji, nie zabrakło miejsca na wycieczki, zajęcia warsztatowe, rekreacyjno – sportowe i kulturalne. Swoistą kumulacje stanowiły Dni Lubasza, a płynące z opinii uczestników wnioski, pozwolą ulepszyć tworzoną ofertę zajęć na czas roku szkolnego.

REKLAMA

Pewnie wrażenia byłyby zdecydowanie lepsze gdyby nie Mundial w Rosji i zaskakująca postawa naszych Reprezentantów. Strefa Kibica zorganizowana nad lubaskim jeziorem pozwoliła jednak poza czysto sportowymi emocjami, nabrać wiary w kibiców, chociażby podczas wzorowo śpiewanego Hymnu Państwowego. Spotkania Polaków oczywiście cieszyły się dużym zainteresowaniem, a pozostałe mecze stanowiły ciekawe wprowadzenie do aktywnej zabawy, zwłaszcza w weekendy, kiedy w Amfiteatrze organizowane były zabawy taneczne i dyskoteki.

Od poniedziałku do piątku w stałym harmonogramie znajdowały się zajęcia rekreacyjne dla dzieci, jednak ku pozytywnemu zaskoczeniu ogromnym zainteresowaniem cieszył się środowy cykl „Aktywni seniorzy”, współorganizowany z Lubaską Rada Seniorów i Towarzystwem Seniorów „Słoneczko”. Zajęcia te będą kontynuowane w tym samym terminie od września do końca listopada.

Oczywiście sezon wakacyjny i upalne dni, powodował że kąpielisko było bardzo oblegane. Gminny Ośrodek Kultury jako organizator tej przestrzeni na bieżąco współpracował z instytucjami, organizacjami odpowiedzialnymi za sprawy bezpieczeństwa, jakości wody. Czterokrotnie zachowanie w wodzie wymagało interwencji ratowników, w formie akcji ratunkowej i z pewnością sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu byłoby zdecydowanie więcej, gdyby nie prewencyjne akcje i działania ratowników.

W okresie wakacji nie tylko Lubasz korzystał z pięknej aury, będąc miejscem ciekawych wydarzeń. Sporo działo się również w terenie, jak chociażby w Kruczu, Jędrzejewie, Sławnie, Prusinowie czy w innych wsiach sołeckich. To tam dzięki zaangażowaniu mieszkańców, z sołtysami i członkami rad sołeckich na czele, mieszkańcy mogli przeżyć mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Była również możliwość zwiedzania ciekawych miejsc na terenie gminy za sprawą wypraw rowerowych oraz na terenie kraju, dzięki opracowanej propozycji wycieczek. Ostatecznie udało się zrealizować wyjazdy do poznańskiego i wrocławskiego ZOO, Zamku w Malborku, a za sprawą lubaskich seniorów i projektowi „Kulturalna Gmina Lubasz” również przybliżono historie najpiękniejszych zabytków sakralnych gminy i powiatu.

Finałem wakacyjnych imprez były eventy nawiązujące do pięknych lubaskich tradycji Turniej Wsi i przede wszystkim Dożynki Gminno – Parafialne. Dzięki licznej frekwencji, zaangażowaniu mieszkańców miały one piękny przebieg, a dzięki pracom rady sołeckiej z panią sołtys Dębego na czele, cała gmina miała niepowtarzalny, dożynkowo - odświętny wygląd.

Lubasz potwierdził również swoją opinie jako, sprawdzone miejsce dla organizacji obozów sportowych. Piękna, funkcjonalna hala, kapitalne warunki noclegowe internatu Edukacji i innych obiektów, pyszne i wartościowe posiłki powstające w stołówce Ośrodka Wypoczynkowego pozwoliły na organizacje specjalistycznych turnusów kilku grupom sportowców, którzy osiągają znaczące wyniki na arenie ogólnopolskiej.

Opisane działania nie odnoszą się do skumulowanych w ogromnej liczbie inicjatyw w ramach Dni Lubasza 2018, które odbyły się w połowie sierpnia i w szczegółach zostały już opisane w formie oddzielnego materiału.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom, instytucjom i organizacjom, przy współpracy z którymi udało się wspólnie stworzyć ofertę zajęć wakacyjnych dla mieszkańców całej gminy i osób odwiedzjących Lubasz. Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu dziękuje również pracownikom ośrodka, ratownikom i osobom zatrudnionym w okresie sezonowym za zaangażowanie w pracę w czasie wakacji.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki