Wakacje w wersji stacjonarnej

Wolne od szkoły czy urlop w pracy niezmiennie kojarzą się z wyjazdami, wycieczkami czy nawet podróżami samolotem w odległe zakątki świata. Z wiadomych względów w tym roku powinniśmy ograniczyć zasięg swoich wojaży. Ale przecież nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Powiat czarnkowsko – trzcianecki i cała Wielkopolska ma wiele do zaoferowania. Lasy jeziora, rzeki, parki krajobrazowe, pomniki przyrody, ścieżki tematyczne… to tylko niewielka część możliwości, z których można i warto skorzystać. Niemal każda gmina przygotowała również ofertę dla swoich najmłodszych mieszkańców. Zapisy na półkolonie, warsztaty czy kursy już ruszyły albo za chwilę się zaczną. Programy są zróżnicowane, a w niektórych gminach, mimo obostrzeń, można przebierać w ofertach.

REKLAMA

Darmowe treningi karate w Wieleniu 

Czy może być lepszy moment na rozpoczęcie treningów karate niż okres wakacyjny? Wydaje się, że to wręcz idealny czas na taką przygodę! Wieleński M-GOK w porozumieniu z Wielkopolską Akademią Sztuk Walki zaprasza mieszkańców na wakacyjne i całkowicie bezpłatne zajęcia Karate i Ju Jitsu. Treningi będą się odbywały w każdy piątek w Hali Sportowo – Widowiskowej w Wieleniu, w dwóch grupach wiekowych. Dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia będą trenować od 17 do 18, a młodzież od 13 roku życia może uczestniczyć w zajęciach od 18 do 19.30. Zajęcia prowadzić będzie sensei Krzysztof Bortnik (1 dan Karate Kyokushin, 2 dan Ju Jitsu i 3 dan PASW). Zapisy na kurs już ruszyły, a więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 697 048 763. 

Oprócz tego wieleński ośrodek kultury proponuje również stacjonarne zajęcia muzyczne, naukę gry na keyboardzie czy skrzypcach. Będą też warsztaty lego dla dzieci, przeprowadzane w niewielkich 10 osobowych grupach, na które należy się wcześniej zapisać. Poza tym w M-GOK oraz w bibliotece publicznej zorganizowane będą zajęcia plastyczne i sportowe, w planach są m.in. turnieje piłki siatkowej czy koszykowej oraz wakacyjne kino na leżakach przy hali widowiskowej. 

- Czekamy jeszcze na ostatnie dokumenty od sanepidu i możemy ruszyć z zajęciami, szczegóły znajdą się na plakatach i w internecie – mówi Alicja Adamczyk, dyrektor M-GOK w Wieleniu. 

Poranki filmowe w Czarnkowie 

W każdą środę i piątek o godzinie 11:00, za preferencyjną kwotę 10 zł w czarnkowskim kinie Światowid wyświetlane będą seanse filmowe, z myślą o dzieciach i młodzieży, spędzających wakacje w mieście. W tym przypadku nie ma konieczności wcześniejszych zapisów. Jedynym ograniczeniem jest liczba miejsc. Jednorazowo seans będzie mogło obejrzeć maksymalnie 120 widzów. 

Jednak to nie jedyna propozycja dla mieszkańców Czarnkowa w ramach odbywających się tam rokrocznie Wakacji z Kulturą. 

- Zaplanowaliśmy zajęcia, które będą się odbywały w każdy wtorek i czwartek przez całe dwa miesiące wakacji. Będzie mogło wziąć w nich udział maksymalnie 12 dzieci. Konieczne będą też wcześniejsze zapisy na zajęcia i oświadczenie rodzica o tym, że dziecko jest zdrowe. W ofercie mamy m.in. zajęcia plastyczne, zumbę czy zajęcia sportowe. Ten rok jest z pewnością inny niż wszystkie poprzednie, pierwszy raz nie będzie zajęć na Placu Wolności, gdzie nie stanęła nawet scena, jednak mamy nadzieję, że nie przeszkodzi nam to w realizacji zamierzeń – mówi Paweł Zajda z MCK w Czarnkowie. 

Koncerty w Lubaszu 

- Planujemy organizację zajęć dla dzieci, jednak ze względu na trudną sytuację epidemiczną będziemy zmuszeni wprowadzić pewne ograniczenia. Rodzice dzieci, które będą chciały uczestniczyć w zajęciach, muszą wcześniej dokonać zapisu i podpisać oświadczenie, że dziecko jest zdrowe. W programie wakacyjnych warsztatów znajdują się zajęcia muzyczne, plastyczne, sportowe, planujemy także dwa mini spektakle teatralne oraz koncerty. W ubiegłym roku dużym powodzeniem cieszył się wyjazd do poznańskiego zoo, dlatego jeśli będzie to możliwe, chcielibyśmy to powtórzyć – mówi Szymon Szwed, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu. Dodaje on również, że wszystko jest uzależnione od rozwoju sytuacji w kraju i bieżących zaleceń sanepidu. 

Tajna misja w trzcianeckim Muzeum 

Ta oferta jest skierowana do dzieci w wieku 6 - 12 lat. W każdy wtorek i czwartek 15 – osobowe zespoły będą mogły odkrywać w sobie żyłkę architekta. Propozycja trzcianeckiego muzeum to wspólne budowanie makiety centrum miasta z pierwszej połowy XX wieku. Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod numerem tel. 67 216 24 46 wyłącznie w poniedziałki i środy w godz. 8.00 do 15.30. Zajęcia są bezpłatne. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. 

Płatną lecz kompleksową i atrakcyjną ofertę przygotował również dla najmłodszych Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance. Tygodniowy turnus w 11 – osobowej grupie, obejmujący warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, rękodzielnicze, a także wycieczki i wiele innych atrakcji to koszt 220 zł. Ciekawa propozycja MDK zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zwykle listy uczestników na wszystkie turnusy szybko się zapełniają, wystarczy prześledzić relację z tych wydarzeń z poprzednich lat, by przekonać się, że to propozycja warta uwagi. Warto jednak sprawdzić czy są jeszcze wolne miejsca– tel. 67 216 34 97! 

Tematycznie w BPiCK w Trzciance 

Aż 7 tygodniowych turnusów i każdy utrzymany w innej tematyce! To płatna (70 zł) propozycja trzcianeckiej biblioteki publicznej. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania związane z ekologią, funkcjonowaniem wszechświata, rozwijaniem i pielęgnowaniem hobby, podróżami czy zdrowym odżywianiem. Wszystko w lekkiej i atrakcyjnej formule przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zasad ostrożności i higieny. Zapisy trwają i są jeszcze wolne miejsca. Pracownicy biblioteki zapewniają, że są przygotowani na bezpieczne przyjęcie dzieci, każdy z uczestników będzie miał własną skrzynkę na przybory plastyczne, przypisane sobie krzesełko, zachowane zostaną odległości między stolikami. Poza tym opiekunowie grup zadbają o częste mycie rąk i ich dezynfekcję. 

Tanecznie, plastycznie i sportowo w Krzyżu Wlkp.

Już w lipcu powinny ruszyć zapisy na warsztaty tematyczne, które przygotowuje krzyski GOK. W związku z ograniczeniami lokalowymi, liczba osób uczestniczących w zajęciach będzie ograniczona. Szczegóły oferty oraz ustalenia dotyczące bezpieczeństwa uczestników są w toku, a szczegółowe informacje pojawią się już wkrótce na stronie i FB placówki. Zachęcamy do jej śledzenia.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Ludwika Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie / fot. Quang Nguyen vinh z Pixabay

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki