Warsztaty kultury żywego słowa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

W październiku, w ramach projektu „Słowo daję! Festiwal Poezji Wielkopolskiej” odbyły się warsztaty kultury żywego słowa, przeznaczone dla młodzieży ze szkół powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

REKLAMA

Zajęcia prowadzili pracownicy Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance oraz wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Laboratorium Słowa. Młodzież ze szkół podstawowych i średnich z powiatu miała okazję wziąć udział w warsztatach, które wprowadziły podstawy poprawnego posługiwania się językiem polskim, kultury mówienia, komunikacji oraz różnych technik wymowy. Młodzież, za pomocą praktycznych zadań przygotowanych przez prowadzących, poznała zawiłości języka polskiego. Ćwiczenia oddechowe i fonacyjne, wpływające na poprawna wymowę, łamańce językowe oraz inne zabawy słowne, zachęciły wielu uczniów do dalszych poszukiwań w tym zakresie. Warsztaty odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Laboratorium Słowa i Bibliotekę Publiczna i Centrum kultury w Trzciance, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Część zdjęć związanych z artykułem została wykorzysta dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wielkopolskim.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki