Wieleńskie Michałki po raz szesnasty

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 59)

 

Wieleń gościł adeptów sportów rowerowych. To właśnie tutaj odbywa się najstarszy w Wielkopolsce maraton kolarstwa górskiego.

REKLAMA

Wydarzenie jako impreza cykliczna odbyło się w ramach dotacji w wys. 7,700 zł udzielonej Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu "Płomień" Wieleń w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w Gminie Wieleń. Na czele organizacji sportowej stoi prezes Tomasz Kaczmarek. Przeprowadzenie imprezy nie byłoby jednak możliwe gdyby nie zaangażowanie pracowników Urzędu Miejskiego w Wieleniu, Centrum Integracji Społecznej „Arka” w Wieleniu, strażaków ochotników, pracowników sportu, kultury, oświaty oraz służb policyjnych, leśnych, medycznych i mediów. Maraton nie mógłby się odbyć bez pomocy rzeszy wolontariuszy i pasjonatów sportów rowerowych. 


Na trasach mini, mega, giga 

21 września 2019 roku odbyła się kolejna edycja imprezy, która przyciągnęła ponad czterystu maratończyków. Zawodnicy ścigali się na trasach: mini (37 km), mega (57 km) i giga (100 km). Start honorowy na trasy mega i giga odbył się o godz. 10.00, a pół godziny później na trasę wyruszyli kolarze mierzący się z dystansem mini. W czasie maratonu stadion miejski został opanowany przez ok. 170 najmłodszych adeptów sportów rowerowych. Rywalizacja była zacięta i prowadzona w duchu fair play. Dla najmłodszych zwycięzców poszczególnych kategorii przygotowano atrakcyjne nagrody. Nie zawiedli sponsorzy dzięki, którym wśród wszystkich startujących dzieci wylosowano dodatkowo nagrody, w tym dobrej klasy rowery. W międzyczasie na stadion miejski dojeżdżali zawodnicy kończący rywalizację na poszczególnych trasach maratonu. Na dystansie giga (100 km) triumfował Mariusz Gil przed Maciejem Kasprzakiem i Przemkiem Rozwalką. Wśród pań najlepsza była Kamila Wójcikiewicz, która wyprzedziła Darię Kasztaryndę i Martę Balcerzak. Na dystansie mega najlepszy okazał się Michał Górniak, przed Pawłem Grześkowiakiem i Pawłem Gacą. Pierwsze miejsce wśród pań wywalczyła Joanna Adamska, na drugim miejscu sklasyfikowano Martę Pertek, a na miejscu trzecim uplasowała się Paulina Krzyżaniak. Dystans mini najszybciej wśród panów pokonali Mateusz Siejak, Dominik Kaczmarek, Jakub Ledzianowski. Elwira Kosicka była najszybsza wśród pań, drugie miejsce zajęła Anna Krzyżelewska- Suś, a trzecia była Klaudia Trafas. Profesjonalną konferansjerką na stadionie zajął się dziennikarz sportowy Piotr Kurek, który z zawodami w Wieleniu jest związany od ich początku. 


„Michałki” promocją gminy i regionu 

Podczas minionego wydarzenia nie zabrakło stoisk promocyjnych firm zajmujących się zaopatrzeniem kolarzy w niezbędne do uprawiania tego sportu akcesoria. Również stoisko Polskiego Towarzystwa Leśnego cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, dla których ufundowano nagrody rozlosowywane na zakończenie wyścigów rowerowych. 

Trasy maratonu nie sprawiały zawodnikom większych problemów, bowiem przed zawodami oznakowanie zostało pieczołowicie odnowione przez pracowników gminy oraz członków Uczniowskiego Klubu Sportowego „Płomień” Wieleń. Również stadion miejski w Wieleniu, jego zaplecze szatniowe oraz otoczenie zostało przygotowane na wysokim poziomie przez pracowników Urzędu Miejskiego w Wieleniu oraz Centrum Integracji Społecznej „Arka” w Wieleniu. Zabezpieczenie medyczne zapewnił Szpital Powiatowy w Trzciance. W organizację tradycyjnie włączyli się druhowie strażacy z kilku jednostek, m.in.: OSP Wieleń, OSP Miały, OSP Wrzeszczyna, którzy zabezpieczali parkingi oraz obstawiali punkty kontrolne na trasie wyścigu. Organizatorzy, jak co roku, mogli liczyć na wsparcie służb Policji, którzy zadbali o sprawne przeprowadzenie czoła wyścigu od startu na stadionie do wjazdu na tereny leśne przy drodze w kierunku Przesiek oraz zabezpieczyli wszystkie przejazdy kolarzy przez drogi utwardzone. 


Sponsorzy dopisali 

Nie zawiedli tytularni sponsorzy imprezy, m.in.: THULE, Brenderup, Kamex, Patria- Top, dzięki którym możliwe było ufundowanie wielu nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Dodatkowo wiele nagród trafiło to tradycyjnej tomboli, która odbywa się na zakończenie imprezy, a nagrodą główną jest przyczepka samochodowa ufundowana przez firmę Brenderup. Fotele dla Mistrzów z trasy „Giga” w tym roku ufundowane zostały przez Posłankę na Sejm RP Marię Małgorzatę Janyska oraz pana Jana Graczyka, który reprezentował podczas imprezy Panią Burmistrz Wielenia Elżbietę Rybarczyk i samorząd naszej gminy. Wśród zawodników startujących w maratonie można było zauważyć aktualną dwukrotną Mistrzynię Polski w kolarstwie przełajowym oraz maratonie MTB Barbarę Borowiecką, która uczestniczyła w maratonie startując poza konkursem, potraktowała go jako przygotowanie do sezonu zimowego. Rozegrane zostały również XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy. W dekoracji zwycięzców mistrzostw uczestniczyła Przewodnicząca Delegatury Izby Lekarskiej Aldona Pietrysiak. 

Zwolennicy wieleńskich „Michałków” podkreślają, że jest to impreza, która cechuje się wysokim poziomem organizacyjnym i stała się już produktem markowym w promocji Gminy Wieleń. Pomimo, że trasy maratonu nie są łatwe przyciągają wciąż wielu adeptów chcących się z nimi zmierzyć. Cieszy również fakt, że wśród startujących coraz więcej kolarzy pochodzi z gminy Wieleń i okolic. Rosną również w siłę drużyny klubowe reprezentujące okoliczne zakłady pracy.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / Hanna Forbrich Inspektor ds. współpracy ze społeczeństwem UM Wieleń / fot. B.Lewandowska

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki