Wielkie sprzątanie w Gminie Lubaszu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 11)

 

W tym roku „Tydzień czystości wód” nabrał w Lubaszu nowego wymiaru. Po raz pierwszy do akcji sprzątania terenów wokół jeziora włączyły się wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Lubasz.

REKLAMA

Wykorzystując szlachetny zwyczaj sprzątania, szkoły z poza Lubasza postanowiły uporządkować otoczenie swoich obiektów, w Jędrzejewie, Miłkowie i Kruczu.

W Lubaszu ponad 550 uczniów wraz z opiekunami  i z 200 osobową „armią” w terenie w znaczny sposób poprawiło wizerunek gminy, usuwając olbrzymią ilość śmieci z lasu, wody, posesji, boisk, terenów spacerowych. Grupy uczniów zaopatrzone w worki na śmieci spotkać można było w każdym zakątku lasu i terenów przyległych do jeziora.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu klasy młodsze I-III porządkowały teren wokół szkoły, natomiast starsze dzieci począwszy od klasy IV do VII oraz uczniowie klas gimnazjalnych porządkowali teren przyległy do jeziora. Akcję sprzątania terenów wokół jeziora znacząco wsparł Polski Związek Wędkarski, którego członkowie posprzątali tereny przyległe do jeziora w miejscach bardziej podmokłych.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Miłkowie w akcji brali udział wszyscy uczniowie szkoły, porządkując tereny przyległe do budynku placówki. Podobnie działo się również w Publicznej Szkole Podstawowej w Kruczu, gdzie w akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie wraz z grupą przedszkolaków. Natomiast w Publicznej szkole Podstawowej w Jędrzejewie dzieci szkoły wraz z przedszkolakami zajęły się porządkowaniem otoczenia swojej szkoły jak i wsi.

Na zakończenie sprzątania każdy z uczestników otrzymał kiełbaskę upieczoną na grillu, a najmłodsi uczniowie z klas I-III pyszną drożdżówkę.

Akcja sprzątania podczas tygodnia czystości wód ma na celu uświadomienie wszystkim, że powinniśmy dbać o swoje środowisko, że zaśmiecanie miejsc ogólnie dostępnych jest ciągle jeszcze problemem, o czym świadczy pełna przyczepa worków ze śmieciami zebranymi podczas tegorocznej akcji.

Patronat i ciężar organizacyjny wziął na siebie Gminny Ośrodek Kultury wraz z Kołem PZW w Lubaszu, oczywiście przy dużym wsparciu Wójta Gminy Lubasz oraz Dyrektora GZOSiP.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom i dyrektorom szkół za udział w tym przedsięwzięciu, a pracownikom GOK w szczególności, za sprawne przygotowanie akcji od strony logistycznej, bowiem nie lada wyzwaniem było przygotowanie grilla na 600 osób…

Podziękowania organizatorzy kierują także do Gminnego Zakładu Komunalnego w Lubaszu za wywiezienie zebranych śmieci.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Sławomir Magdziarz Ryszard Bilski | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki