Wirtualny spacer po masztalarni w Goraju - Zamku

Leśnicy z Nadleśnictwa Krucz znaleźli sposób aby, mimo ograniczeń z powodu pandemii, każdy mógł odwiedzić Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju i udać się w wirtualny spacer po obiekcie oraz wystawach multimedialnych.

REKLAMA

Wirtualny spacer to nowinka, dzięki której każdy może obejrzeć niepowtarzalne wystawy multimedialne i tradycyjne znajdujące się w masztalarni, a także wyświetlić filmy o pilskich lasach.

Wystarczy wejść na stronę Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj – Zamek by przenieść się w wirtualny świat centrum edukacyjnego i zajrzeć w każdy kąt tego fascynującego miejsca. 

Spacer rozpoczyna się przy wejściu do budynku. Kilka opcji wyboru pozwala dowolnie decydować o kierunku zwiedzania. Szczególnie polecamy „wejście” na piętro, gdzie znajdują się wystawy historyczne, które przybliżają historię pilskich lasów na przestrzeni ostatnich 100 lat oraz narzędzi, dokumentów i map jakich używano w pracy w lesie. Ciekawie przedstawione są także przyrodnicze walory regionu pilskiego, kształtujące obraz 20 nadleśnictw z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile ukazujące wyjątkowe bogactwo flory i fauny występującej w enklawach pośród powszechnie panującej w naszym regionie sosny. Godna polecenia jest też nasza perełka – multimedialna wystawa, która pozwala odkrywać nieznane powszechnie aspekty leśnej pracy i codziennego życia lasu.

Wszystkich tajemnic nie zdradzimy, dlatego serdecznie zapraszamy do odbycia wirtualnego spaceru po masztarni, który dzięki zdjęciom 3D sprawia, że możemy się poczuć jakbyśmy rzeczywiście byli tam, na miejscu. Zabytkowa masztalarnia jest laureatem konkursu „Modernizacja Roku 2017” i Nagrody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Skryta wśród lasów Moreny Czarnkowskiej, otoczenia zamku i internatu Technikum Leśnego w Goraju jest unikalnym obiektem w regionie Szwajcarii Czarnkowskiej, którego nie można pominąć podczas odkrywania Ziemi Czarnkowskiej.

Przedsięwzięcie Wirtualny spacer po masztalarni w Goraju-Zamku zostało zrealizowane dzięki sfinansowaniu go przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: RDLP Piła

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki