Wizyta w JRG w Trzciance posła Krzysztofa Czarneckiego

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

W dniu 24.01.2022 roku w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Trzciance odbyła się konferencja prasowa Posła Krzysztofa Czarneckiego z udziałem Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie st. bryg. Macieja Kubackiego. Podczas spotkania z dziennikarzami Pan Poseł przekazał bardzo dobre informacje dotyczące rozbudowy trzcianeckiej jednostki w ramach rządowego programu modernizacji służb mundurowych.

REKLAMA

Zadanie inwestycyjne polegające na rozbudowie istniejących garaży o kolejne cztery boksy, w tym pomieszczenia do suszenia węży i myjni samochodów a także wykonanie nowego placu manewrowego zostało zaplanowane na trzy kolejna lata z zaangażowaniem środków budżetowych w wysokości 3,5 mln zł. Podczas spotkania komendant powiatowy poinformował o kończących się pracach związanych z zakupem i instalacją urządzeń klimatyzacji, których formalny odbiór planowany jest na 28 stycznia. Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego 400 tys. zł pozyskał samorząd powiatowy właśnie na ten cel. Przedstawione zostały również plany związane z zakupem dwóch ciężkich samochodów gaśniczych do JRG w Czarnkowie i Trzciance.

Podczas konferencji Pan Poseł Krzysztof Czarnecki oraz Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie st. bryg. Maciej Kubacki niejednokrotnie podkreślali, że realizowane oraz planowane zadania inwestycyjne przyczynią się do znacznej poprawy warunków pełnienia służby strażaków z Czarnkowa i Trzcianki, dalszego rozwoju potencjału ratowniczego komendy oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Opracowanie: KP PSP Czarnków Zdjęcie: KP PSP Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki