Wkrótce otwarcie pierwszego Żłobka w Gminie Czarnków

Już od lutego 2021 r. rusza pierwszy żłobek w Gminie Czarnków w ramach projektu „Żłobek Leśna Przygoda w Gminie Czarnków” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi Priorytetowej 6 Rynek pracy, Poddziałanie 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Maluch+ oraz środków własnych Gminy Czarnków.

REKLAMA

Nowo utworzony Żłobek mieścić się będzie w Gajewie 35 w budynku należącym do Gminy Czarnków. W ramach otrzymanych środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, programu Maluch+ oraz środków Gminy Czarnków sfinansowane zostały koszty związane z adaptacją i dostosowaniem pomieszczeń na potrzeby Żłobka, wyposażeniem w meble, pomoce dydaktyczne i zabawki, a także pokryte zostaną koszty bieżącego funkcjonowania Żłobka przez okres 24 miesięcy. 

Pobyt dziecka w Żłobku jest bezpłatny. Rodzic/opiekun dziecka będzie ponosił jedynie opłaty z tytułu wyżywienia dziecka w wysokości 8 zł za dzień pobytu dziecka w Żłobku. Celem projektu jest utworzenie w Gminie Czarnków 16 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 oraz finasowanie przez 24 miesiące ich bieżącego funkcjonowania, umożliwiając rodzicom doświadczającym trudności na rynku pracy z powodu opieki nad dzieckiem do lat 3, utrzymanie lub znalezienie zatrudnienia.  

Projekt skierowany jest do rodziców/opiekunów prawnych dzieci do lat 3 zamieszkujących pracujących lub uczących się na terenie Gminy Czarnków doświadczających trudności na rynku pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem do lat 3. Z projektu mogą skorzystać osoby zatrudnione, w tym przebywające na urlopie macierzyńskim, wychowawczym, rodzicielskim, ojcowskim oraz osoby bezrobotne i bierne zawodowo. 

Rekrutacja do projektu trwa od 02.12.2020 r. do 27.01.2020 r. 

Zainteresowane osoby zapraszamy do odwiedzenia strony www.czarnkowgmina.pl

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Urząd Gminy Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki