Wmurowano kamień węgielny pod Pomnik Niepodległości w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 30)

 

We wtorek, 9 października br., w Trzciance odbyła się niezwykle doniosła, a zarazem radosna uroczystość związana z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę Pomnika Niepodległości.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela z udziałem pocztów sztandarowych i chóru „Pasjonata". Homilię wygłosił ks. dr Jarosław Wąsowicz. Podczas nabożeństwa dokonano również poświęcenia kamienia węgielnego.

Następnie, wszyscy zebrani przeszli Placem Pocztowym do skweru przy ul. Prostej, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Głos zabrał również burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki oraz przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Niepodległości w Trzciance Edwin Klessa. Burmistrz w swoim wystąpieniu odniósł się do wolności i niepodległości. Podkreślił, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie są czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować na co dzień.

Po wystąpieniach, przystąpiono do aktu wmurowania kamienia węgielnego, który z rąk harcerzy odebrał pan Józef Urbanowicz, uczestnik działającej w latach 1950/1951 młodzieżowej organizacji niepodległościowej „Grunwald" w Trzciance. W złożonej kapsule umieszczono ziemię z grobów polskich bohaterów walczących w różnych rejonach świata.

Po części oficjalnej, odbyła się wzruszająca część artystyczna w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Lotka".

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Niepodległości w Trzciance zaplanowano na 10 listopada 2018 r.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl / Dawid Czyż | foto: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki