Współpraca z uczelnią

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Kolejna szkoła prowadzona przez powiat czarnkowsko – trzcianecki zawarła porozumienie w zakresie kształcenia swoich uczniów z wyższą uczelnią. Zespół szkół w Krzyżu Wlkp. podpisał umowę z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

REKLAMA

8 marca bieżącego roku w siedzibie akademii porozumienie podpisały prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., i Dorota Dziekan, dyrektor Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w Krzyżu Wlkp.

- W ramach podpisanego porozumienia, będziemy wspierać krzyską szkołę w realizowaniu wspólnych projektów dydaktycznych, rozwojowych i naukowo – badawczych, które są objęte programem nauczania w obszarze przedmiotów związanych tematycznie z kierunkami studiów pierwszego i drugiego stopnia, specjalnościami i modułami studiów prowadzonych przez naszą uczelnię – mówi prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

- Staramy się iść z duchem czasu i kształcić młodzież w nowoczesny sposób, nadążając za wymogami współczesnego rynku pracy. Dlatego chcemy współpracować zarówno z potencjalnymi pracodawcami, jak i uczelniami, które dają uczniom możliwość dalszego kształcenia. Niezmiernie się cieszę, że otrzymaliśmy wsparcie ze strony gorzowskiej akademii, w organizacji wszelkich przedsięwzięć związanych z kierunkami kształcenia, zarówno w naszym zespole szkół, jak i w akademii – mówi Dorota Dziekan, dyrektor krzyskiej placówki.

Jeszcze zanim doszło do podpisania porozumienia, uczniowie krzyskiego zespołu szkół mieli już okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez gorzowską akademię. Uczestniczyli w wykładach i laboratoriach dla zawodów technik elektryk oraz technik mechanik. Wyjazd wsparła firma Danex z Roska, a nad organizacją zajęć dla młodzieży czuwał dr Wojciech Sysło.

Współpraca zespołu szkół (w zakresie kształcenia uczniów) z innymi podmiotami ma już swoje tradycje. W 2016 roku, dzięki podpisanemu porozumieniu z firma Danex, została utworzona pierwsza klasa patronacka w szkole, natomiast od ubiegłego roku patronem kolejnej jest Victaulic Polska. Drezdenecka odlewnia, będąca częścią Spółki Victaulic, specjalizuje się w produkcji szerokiego asortymentu odlewów dla różnych branż przemysłu i cieszy się zasłużoną renomą wśród wielonarodowej klienteli. -

- W ramach umowy patronackiej Victaulic zapewni uczniom możliwość odbycia praktyk zawodowych na terenie zakładu, będą też mogli chodzić na dodatkowe zajęcia, umożliwiające zdobycie kwalifikacji zawodowych. Najlepsi uzyskają możliwość zdobycia stypendiów fundowanych przez Victaulic, a w perspektywie także możliwość zatrudnienia – mówi Sylwia Brączkowska, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w Krzyżu Wlkp.

Zawieranie tego typu porozumień i patronatów to dziś w życiu szkół ponadgimnazjalnych chleb powszedni. Większość szkół prowadzonych przez powiat czarnkowsko – trzcianecki współpracuje zarówno z uczelniami, jak i przedsiębiorcami.

- Bardzo się cieszymy, że szkoły powiatowe taką współpracę podejmują. Działa to z korzyścią dla obu stron, zwłaszcza jeśli chodzi o kształcenie zawodowe, bo przecież szkoły dzięki temu zapewniają możliwość poznawania praktycznej strony kształcenia, pracodawcy bardzo pomagają w kształceniu swoich przyszłych kadr, a dzięki współpracy z uczelniami, młodzież może kształcić się na jeszcze wyższym poziomie – mówi Jacek Klimaszewski, wicestarosta czarnkowsko – trzcianecki.

Na kolejne zajęcia organizowane w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., dzięki wsparciu Odlewni Żeliwa „Drawski” S.A., młodzież z Zespołu Szkół im. powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w Krzyżu Wlkp. wyjedzie jeszcze w marcu.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki