Współpraca z zespołem weselnym – co powinno znaleźć się w umowie?

27.11.2019

Dobra muzyka to podstawa udanego wesela. W Polsce nowożeńcy najczęściej decydują się na powierzenie tego zadania starannie wybranemu zespołowi weselnemu, który zadba o znakomitą zabawę gości. Zanim jednak dojdzie do występu, konieczne jest poczynienie szczegółowych ustaleń, które zawsze warto zawrzeć na piśmie. Jak powinna wyglądać umowa podpisywana między parą a zespołami weselnymi z Poznania?

REKLAMA

Jeśli umowa z zespołem weselnym, to tylko pisemna!

Umowa pisemna służy dokładnemu określeniu zakresu praw i obowiązków zawierających ją stron. Jej podpisanie z wybranym zespołem weselnym jest bardzo istotne, jeśli zależy nam na prawidłowym i zgodnym z ustnymi uzgodnieniami wykonaniu usługi oraz zabezpieczeniu się na wypadek problemów wynikających z jej realizacji. Profesjonalne zespoły weselne nie tylko nie będą miały problemów z zawarciem umowy na piśmie, ale wręcz same będą nalegały na takie rozwiązanie.

Mimo tego, że ustalenia ustne również są wiążące pod względem prawnym, warto je jednak przenieść na pismo, gdyż pozwoli to w razie potrzeby łatwiej udowodnić swoje racje. Umowa powinna zostać sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarza, po jednym dla każdej ze stron. W dokumencie powinno znaleźć się kilka podstawowych elementów takich, jak m. in. koszt usługi, określenie czasu i miejsca wydarzenia, repertuar zespołu, czas trwania występu i inne.


Jakie elementy powinny znaleźć się w umowie z zespołem weselnym?

Pierwszym z nich jest dokłada cena usługi. Warto znać ją wcześniej, gdyż pozwoli to lepiej zarządzać pieniędzmi przeznaczonymi na ślubne przygotowania oraz zaplanować budżet. Umieszczenie dokładnej kwoty zapobiega także sporom w tym zakresie, do których może dojść już po realizacji usługi. Oprócz samej kwoty za występ, warto także dodać zapis o możliwości oraz koszcie przedłużenia zabawy weselnej, co przyda się na wypadek, gdyby goście postanowili bawić się dłużej niż przewidywaliśmy. Zespoły weselne zwykle liczą sobie określoną kwotę za każdą kolejną godzinę pracy.

Tradycyjne polskie wesele nie może odbyć się bez suto zastawionych stołów oraz alkoholu. I tu pada pytanie, które zadaje sobie wiele młodych par - co z zespołem? Czy jego członkowie mogą jeść i pić alkohol w czasie pracy? Wszystko zależy oczywiście od preferencji pary i wiele z nich nie widzi nic złego, aby poczęstować muzyków, czy zaoferować im symboliczny kieliszek wódki lub szampana "na zdrowie". Inni z kolei uznają za niedopuszczalne picie "w pracy" lub obawiają się, że pod wpływem alkoholu zespół może zepsuć ich zabawę. Jeśli chcemy mieć z góry ustalone, co można, a czego nie członkom zespołu, zasady te również warto umieścić w umowie.

Kolejnym elementem, który warto zapisać w umowie z zespołem jest czas i miejsce wydarzenia. W dokumencie powinien znaleźć się dokładny adres sali weselnej po to, aby zespoły weselne wiedziały, gdzie zjawić się w dniu uroczystości. Warto wiedzieć, że grupy zwykle są na miejscu już na ok. 2 godziny przed początkiem zabawy, aby rozłożyć sprzęt, wykonać próbę dźwiękową oraz przygotować się do pracy. Godzinę ich przyjazdu powinniśmy znać także my, aby zakomunikować ją obsłudze lokalu weselnego.


Materiał powstał przy współpracy z portalem ślubnym Wesele z Klasą oferującym: zespoły weselne Poznań - więcej na WeselezKlasa.pl.


Źródło: materiał partnera

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki