Wyczuwalny gaz w jednym z czarnkowskich bloków

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

29 listopada 2021 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o wyczuwalnym gazie w pomieszczeniach piwnicznych budynku wielorodzinnego, w związku z powyższym niezwłocznie do działań zadysponowano odpowiednie siły i środki. Zdarzenie miało miejsce w Czarnkowie na osiedlu Parkowym.

REKLAMA

Po dojeździe na miejsce straży pożarnej stwierdzono, że w pomieszczeniach piwnicznych budynku wyczuwalna jest woń gazu. Z uwagi na wskazania sprzętu pomiarowego wraz z funkcjonariuszami Policji przystąpiono do niezwłocznej ewakuacji mieszkańców (31 osób - 20 mieszkań). Po dokonaniu szeregu pomiarów wraz z pogotowiem gazowym stwierdzono, że strefa zagrożenia dotyczy jednego z pomieszczeń piwnicznych, gdzie zlokalizowano nieszczelną butle gazową.

Dalsze działania polegały na zakręceniu i wyniesieniu butli oraz przewietrzeniu budynku.

We współpracy z pogotowiem gazowym stwierdzono, że zagrożenie zostało usunięte i mieszkańcy mogą powrócić do swoich lokali mieszkalnych.

W działaniach udział brało pięć zastępów straży pożarnej oraz 18 strażaków.

 

Ze względów bezpieczeństwa strażacy przypominają, że w budynkach zasilanych gazem ziemnym przechowywanie butli gazowych z gazem propan-butan jest zabronione!

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki