Wygrana dziewcząt z SP 1 Wieleń w Finale Powiatowym Turnieju o Puchar Tymbarku

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 12)

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej, a zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W roku szkolnym 2018/2019 rozgrywana jest XIX edycja w/w turnieju i udział w niej biorą uczennice z SP 1 Wieleń w kategorii U-12, czyli dziewczynki z klas IV i V.

REKLAMA

Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12 z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zawody rozgrywane są na czterech szczeblach: gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. 

Na pierwszym gminnym etapie rozegranym 17 listopada br., uczennice z SP 1 Wieleń pokonały koleżanki z SP 2 Wieleń 6:0 i awansowały do etapu powiatowego. Tak się złożyło, że finał powiatowy w Trzciance rozegrano dzień po eliminacjach gminnych, 18 listopada br., na boisku wielofunkcyjnym SP 2 Trzcianka. W niedzielne przedpołudnie przy niesprzyjającej pogodzie do rywalizacji w kategorii dziewcząt U-12 ostatecznie zgłosiły się trzy drużyny: SP 1 Wieleń, SP 2 Trzcianka i SP Drawsko. Piłkarki z Wielenia w pierwszym meczu zdecydowanie pokonały SP 2 Trzcianka 5:0, a w drugim meczu, który decydował o wygranej w całym turnieju, po bardzo zaciętej walce zremisowały 1:1 z SP Drawsko i dzięki lepszemu bilansowi bramek zajęły pierwsze miejsce! Drużyna dziewcząt wywalczyła również prawo startu w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w terminie 10 marca – 26 kwietnia. Bramki dla SP 1 Wieleń zdobywały Alicja Ostrowska, Natalia Błażejewska oraz Oliwia Błoch. Cały zespół zasłużył na gratulacje, ponieważ mało kto stawiał na wygraną dziewcząt z Wielenia, a one dzięki umiejętnościom, ambicji i zaangażowaniu sprawiły miłą niespodziankę! 


Klasyfikacja dziewcząt U 12: 

1. SP 1 Wieleń 

2. SP Drawsko 

3. SP 2 Trzcianka 


Reprezentacja dziewcząt: Natalia Błażejewska (kapitan), Alicja Ostrowska, Marieta Duhr (bramkarz), Patrycja Boberska, Oliwia Błoch, Nikola Widman, Zuzanna Ptak, Agata Tafelska, Patrycja Kowalska. Opiekun: Marcin Rychlik.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / Marcin Rychlik | foto: wielen.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki