Wyjątkowe Święto Edukacji

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 12)

 

Co roku, 14 października dziękujemy nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie, jakie wkładają w kształcenie dzieci i młodzieży. Dzisiaj robimy to jednak w nowej, pandemicznej rzeczywistości. W szkołach nie odbędą się zwyczajowe akademie, wręczanie kwiatów nauczycielom przez dzieci czy spotkania pedagogów. Wiele samorządów, w tym powiat czarnkowsko-trzcianecki, wydało stosowne zalecenia w tej sprawie.

REKLAMA

- Zarząd Powiatu odwołał tegoroczne wydarzenie, bo wydawało nam się ono zbyt niebezpiecznym – tłumaczy starosta Feliks Łaszcz i jednocześnie podkreśla, że mimo odwołania uroczystości całemu środowisku oświatowemu przesyła w tym dniu podziękowania i życzenia. – Dziękuję za odpowiedzialność, życzę wytrwałości, zdrowia i żebyśmy bezpiecznie przeszli przez ten trudny czas – dodaje. 

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Czarnkowie odbyło się skromne spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, na którym wręczono tegoroczne nagrody organu prowadzącego oraz listy gratulacyjne dla dyrektorów i nauczycieli, którzy otrzymali medale i nagrody szczebla ponadpowiatowego. W bieżącym roku przyznano 2 nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz 5 Medali za Długoletnią Służbę. Na ręce dyrektorów szkół i placówek wręczono nagrody starosty zarówno dla nich samych, jak również dla wyróżnionych nauczycieli z poszczególnych placówek.

- W ostatnim czasie doświadczyliśmy zamkniętych placówek na kilka miesięcy, lekcji prowadzonych przez Internet oraz nauczania domowego i okazuje się, że ten trudny czas jeszcze się nie kończy – mówił Ryszard Jabłonowski, naczelnik Wydziału Edukacji. – Dzisiejsze spotkanie niech będzie podziękowaniem dla całego środowiska oświatowego za niebywale trudną i odpowiedzialną pracę – dodał naczelnik.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki