Wykonano 70% planu

Blisko 7 milionowa inwestycja, polegająca na budowie sali gimnastycznej przy LO w Czarnkowie zmierza ku końcowi. Wszystko wskazuje na to, że wykonawca dotrzyma terminu, zaplanowanego na czerwiec 2021r. Drugą dobrą informacją jest to, że ponad milionowy wniosek o dofinansowanie projektu, zmierzającego do podniesienia jakości kształcenia zawodowego w Centrum Kształcenia w Czarnkowie, przeszedł pozytywnie ocenę formalną.

REKLAMA

Trwa walka o dofinansowanie 

Długotrwała i kosztowna, ale jakże potrzebna inwestycja, polegająca na budowie sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie, wielkimi krokami zmierza ku końcowi. Z informacji Naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Czarnkowie wynika, że wykonawca zrealizował już 70 % planu. Blisko 2,5 mln. zł wydano na inwestycję w 2019 roku, podobną kwotę inwestycja pochłonęła już w bieżącym roku. Z całej sumy inwestycji, 1 milion złotych stanowi darowizna pochodząca od Pana Paula Frise, reprezentującego Stowarzyszenie „Przyszłość Czarnkowa”. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu. 

- Mimo zapewnienia finansowania inwestycji z budżetu powiatu na rok 2021 Zarząd Powiatu we wrześniu wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dotychczasowe zaangażowanie środków inwestycyjnych umożliwiło zarządowi ubieganie się o wsparcie w wysokości blisko 2,5 mln. zł. Bardzo liczymy na wsparcie tej inwestycji z budżetu państwa. Współfinansowanie zadania ze środków zewnętrznych uwolni środki inwestycyjne na finansowanie innych zadań inwestycyjnych, tak bardzo potrzebnych w naszym powiecie – mówi Paweł Siemiński, naczelnik WIiZP. 

Warto wspomnieć, że poza samą budową, w ramach środków przeznaczonych na to zadanie, wykonywane są również opracowania w zakresie zastosowania rozwiązań dostosowujących pozostałe obiekty Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie do wymogów przeciwpożarowych. 

- Na początku przyszłego roku poznamy konieczny do wykonania zakres prac i koszty z tym związane. Wtedy wspólnie z Zarządem Powiatu zostanie opracowany harmonogram prac - dodaje Paweł Siemiński. 

Prawie 2,7 mln zł dla „zawodowców” 

Stworzenie pracowni dydaktyczno – warsztatowych w zakresie mechatroniki, mechaniki stosowanej i obrabiarek sterowanych numerycznie oraz pracowni języków obcych zawodowych – to szeroko zakrojony plan działania na 2021 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie. Już w lipcu, w ramach środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego złożono wniosek o dofinansowanie tego projektu w konkursie, ogłoszonym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Samo złożenie wniosku wymagało jednak prac przygotowawczych w postaci wykonania dokumentacji budowlanej w zakresie dostosowania pomieszczeń dydaktyczno-warsztatowych na pracownie, a także opracowania dokumentów aplikacyjnych. W sumie zadanie to pochłonęło aż 17 tys. zł. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną i został skierowany do oceny merytorycznej, której wyniki będą znane w styczniu 2021r. Jeśli wnioskowana kwota zostanie przyznana, jeszcze w 2021 roku planowana jest realizacja tego zadania. Wartość całego projektu to kwota 1 377 736 zł z, czego aż 85% nakładów może pochodzić ze środków Unii Europejskiej. Wkład z budżetu powiatu to kwota 361.000 zł. 

- Inwestycja w Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie podniesie jakość realizowanej oferty edukacyjnej w obszarze szkolnictwa zawodowego, a także będzie projektem komplementarnym dla rozpoczętego w miesiącu wrześniu jednego z trzech projektów edukacyjnych w naszych szkołach zawodowych pn. „Podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych uczniów i uczennic szkół zawodowych powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego” o wartości ponad 1,3 mln przy dofinansowaniu z funduszy europejskich 1,1 mln – mówi Paweł Siemiński, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych. 

Projekt realizowany od września w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego skierowany jest do uczniów i uczennic szkół zawodowych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, w tym Zespołu Szkół w Czarnkowie, Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance, Zespołu Szkół w Trzciance, a także nauczycieli i nauczycielek przedmiotów zawodowych pracujący w Zespole Szkół w Czarnkowie, Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie. Projektem objęci zostaną uczniowie uczący się w zawodach; technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik mechatronik, technik spedytor, technik budownictwa, technik informatyk, technik organizacji reklamy oraz ślusarz i mechanik samochodowy. 

Aktywni przy tablicy 

Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki otrzymał również dotację z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020 –2024 „Aktywna tablica”.  

Całkowita kwota dotacji wynosi 70 000 zł., przy wkładzie środków z budżetu powiatu w wysokości 17 500 zł. 

Zarząd Powiatu złożył wniosek zbiorczy o udzielenie wsparcia finansowego w roku 2020 na zakup pomocy dydaktycznych dla 8 szkół. Wsparcie otrzyma 5 szkół; Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. K. Makuszyńskiego w Gębicach, Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcące Specjalne w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej, Technikum w Zespole Szkół imienia Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Branżowa Szkoła I stopnia w Zespole Szkół imienia Józefa Nojego w Czarnkowie. Realizacja projektu w poszczególnych szkołach przewidziana jest na rok 2020.To może Cię także zainteresować:

Źródło: Ludwika Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki