Wypadek samochodu ciężarowego na trasie Połajewo-Sierakówko

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

W dniu 11 marca 2019 r. około godziny 10.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na trasie Połajewo – Sierakówko. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały w przydrożnym rowie, na łuku drogi wojewódzkiej nr 178 przewrócony na dach samochód ciężarowy wraz z naczepą.

REKLAMA

Kierujący samochodem doznając ogólnych obrażeń samodzielnie opuścił kabinę ciągnika siodłowego. 

W związku z zagrożeniem chemicznym od strony wyciekającego paliwa do działań została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego z Piły w celu przepompowania oleju napędowego z rozszczelnionych zbiorników paliwowych do podstawionych pojemników zastępczych. Na miejsce zdarzenia przybył przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich z Czarnkowie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Czarnkowa. 

W działaniach brały udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie i 3 zastępy z Specjalistycznej Grupy Chemiczno-ekologicznej z Piły, oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Połajewa oraz Sierakówka. W trwającej ponad 8 godzin akcji ratowniczej brało udział łącznie 31 strażaków.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl / Opracował: mł. bryg. Tomasz Cybulski Zdjęcia: mł. ogn. Łukasz Ibsz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki