Wysoki poziom Pucharu Polski w podnoszeniu ciężarów

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 42)

 

W sobotę, 24 listopada siłownia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance była areną zmagań najlepszych w kraju sztangistów. Po raz kolejny w Trzciance odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Masters – memoriał Ryszarda Białczaka.

REKLAMA

Zawody oficjalnie otworzył burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski, który podkreślił, że cieszy się z dużego zainteresowania imprezą i jej silną obsadą. 

Ciężarowcy rywalizowali w dwuboju czyli w rwaniu i w podrzucie. W dziewięciu grupach, do rywalizacji przystąpiło pięćdziesięciu ośmiu zawodników z całej Polski, w tym czterech z Białorusi (dwanaście kobiet i czterdziestu sześciu mężczyzn). Nie zabrakło oczywiście mieszkańców Trzcianki, których wystartowało sześcioro, w tym pięcioro młodych reprezentantów sekcji podnoszenia ciężarów UKS Kajak. W rywalizacji juniorek, pierwsze miejsce zajęła Oliwia Tomkalska, trzecie Daria Wawrowska, a czwarte Aleksandra Brzezińska. Wśród juniorów triumfował Filip Wojtas, a drugie miejsce zajął Patryk Krawczyk. Wśród kobiet szóste miejsce zajęła Kinga Ślązak. 

Najstarszym zawodnikiem był pan Jan Borkowski z Białogardu. 83-latek udowodnił, że z powodzeniem może rywalizować z młodszymi od siebie ciężarowcami, za co otrzymał olbrzymie brawa. 

Do rywalizacji przystąpiła także Anna Sadowska z Legionowa, która w ubiegłym roku wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii 63 kg w grupie wiekowej 60-64 lata. 

Memoriał miał również na celu podtrzymanie pamięci założyciela trzcianeckiej sekcji podnoszenia ciężarów i badmintona – Ryszarda Białczaka. Pan Ryszard Białczak był cenionym działaczem sportowym, trenerem, nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży, a także założycielem trzcianeckiej sekcji podnoszenia ciężarów i badmintona. Swoim ogromnym doświadczeniem i wiedzą chętnie dzielił się z młodymi adeptami sportu, co przekładało się na wymierne wyniki osiągane przez jego podopiecznych. Pan Ryszard był niezwykle ceniony w trzcianeckim środowisku sportowym, a jego umiejętności i zaangażowanie stanowiły przykład dla młodego pokolenia. Przez wiele lat był również pedagogiem oraz radnym Rady Miejskiej Trzcianki.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl | foto: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki