Wzbogacono bazę edukacyjną Zespołu Szkół w Wieleniu

Od 1 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Wieleniu realizowany jest projekt pn. ,,Kompleksowy program rozwoju Zespołu Szkół w Wieleniu”, w ramach działania 8.3 Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, Poddziałanie 8.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

REKLAMA

W ramach zadania, w ciągu dwóch lat, 60 uczniów technikum wzięło udział w stażach zawodowych oraz różnego rodzaju kursach zawodowych, dzięki którym uzyskali nowe kompetencje. W styczniu 10 uczniów, po zdaniu egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego, uzyskało kwalifikacje do obsługi wózków widłowych. Wsparcie otrzymało również 3 nauczycieli, którzy podnieśli swoje umiejętności w trakcie specjalistycznych szkoleń z zakresu nauczania informatyki i logistyki. Dzięki wygenerowanym w projekcie oszczędnościom możliwym było przeprowadzenie kompleksowego remontu kolejnej pracowni informatycznej. Zakres prac remontowych obejmował usunięcie starej farby i wygipsowane ścian wraz z sufitem. Dolna część ścian została zabezpieczona żywicznym tynkiem mozaikowy. Pracownia wzbogaciła się również o klimatyzator, który polepszy komfort pracy uczniów. Wymienione zostały stare lampy jarzeniowe, które zastąpiono nowymi energooszczędnymi typu led. Na potrzeby pracowni wykonano nowe meble oraz zakupiono krzesła dla uczniów i nauczyciela. Dodatkowo we wszystkich oknach w obu pracowniach informatycznych zamontowano nowe żaluzje bądź rolety. Łączny koszt wszystkich prac wyniósł ponad 35 tys. złotych. Dodatkowo za kwotę 30 tys. złotych szkoła wzbogaciła się o nową spawarkę światłowodową oraz monitor interaktywny wraz z komputerem, Jednocześnie w ramach kolejnego projektu pn. ,,Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego Technikum im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Wieleniu’’ placówka została z końcem 2020 roku doposażona w 32 komputery stacjonarne, 16 laptopów, 2 monitory interaktywne, 16 tabletów graficznych, 2 projektory multimedialne oraz specjalistyczne oprogramowanie do nauczania informatyki. Wartość zakupionego sprzętu do kwota ponad 220.000 złotych. W bieżącym roku zostanie zakupiony system do nauczania języków obcych, model urządzenia do prezentacji pracy tachografu cyfrowego oraz laboratorium magazynowe wykorzystujące technologię RFID. Możemy śmiało stwierdzić, iż pracownie informatyczne i logistyczne w naszym Zespole Szkół w Wieleniu to najlepiej wyposażone gabinety w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.
Pracownia informatyczna w nowej odsłonieUczeń Zespołu Szkół w trakcie egzaminu na obsługę wózka widłowego


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Przemysław Grześkowiak SAO Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki