X Piknik Rodzinny u Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wieleniu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 34)

 

"Zbyt często życie ludzkie rozpoczyna się

i kończy pozbawione radości i pozbawione nadziei."

Jan Paweł II

REKLAMA

Jakże szybko upływa czas…. Tak niedawno przeżywaliśmy nasz pierwszy rodzinny piknik, a już wczoraj obchodziliśmy mały jubileusz. Od kilku dni, podczas których przygotowywaliśmy się do wydarzenia, które miało przynieść naszym Mieszkańcom radość właśnie i nadzieję, prosiliśmy Matkę Najświętszą o opiekę nad nami i dobrą pogodę. W niedzielny poranek 5 sierpnia, od rana zaczęli się pojawiać pierwsi, wyczekiwani przez naszych Mieszkańców goście.

Tradycyjnie już rozpoczęliśmy to radosne, rodzinne spotkanie o godz. 10,30 uroczystą Mszą Św. którą w intencji Mieszkańców, Pracowników, ich Rodzin i wszystkich przybyłych gości odprawił Ksiądz Kapelan Andrzej Wojciechowski.

Piknik rozpoczęła S. Dyrektor Ewa Pollus, która w serdecznych słowach powitała Matkę Generalną Janinę Kierstan, Matkę Prowincjalną Reginę Pobiedzińską, Siostrę Grażynę Koźlik - Przełożoną z Szamotuł, Burmistrza Wielenia - Panią Elżbietę Rybarczyk, Sekretarza UMiG w Wieleniu - Panią Krystynę Heppner, Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury - Panią Alicję Adamczyk, członków Klubu Seniora „W kwiecie wieku” z Panią Prezes Ireną Mrotek, Orkiestrę Dętą działającą przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wieleniu z jej Kapelmistrzem Panem Tomaszem Wyrzykowskim oraz Prezesem - Panem Łukaszem Piochaczem, Prezesa Koła Pszczelarzy w Wieleniu Pana Ireneusza Piątka i wszystkich miłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchania koncertu w wykonaniu wyżej wspomnianej orkiestry, a po nim S. Dyrektor zaprosiła wszystkich na obiad. Po posiłku rozpoczęła się zabawa taneczna, w przerwie której wystąpili rodzice naszych milusińskich z wieleńskiego przedszkola oraz członkowie Klubu Seniora. Przedstawili nam bajkę pt. „Czerwony Kapturek”, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Mieszkańcy Domu cały rok wykonują w ramach terapii zajęciowej różnego rodzaju piękne przedmioty. Można je było podziwiać na Kiermaszu zorganizowanym w holu pawilonu Józefówka.

Tak Mieszkańcy, jak i ich goście wspaniale się bawili przy dźwiękach zespołu muzycznego „Układ” - parkiet nie pustoszał nawet na chwilę. Wszyscy zmęczeni nieco, ale bardzo szczęśliwi, cieszyli się obecnością najbliższych - spacerowali po parku, częstowali się kawą i pysznymi ciastami. Można też było zjeść orzeźwiające lody czy cukrową watę, a chętni mogli poddać się kolorowym rysunkom na ciele.  

I jak każdego roku, to wyczekiwane przez wszystkich wydarzenie było ogromnym przeżyciem, wielką radością i niejednokrotnie wzruszeniem. Po podwieczorku Siostra Dyrektor zakończyła spotkanie dziękując wszystkim za wszystko, a szczególnie Dobremu Bogu i Matce Najświętszej za wysłuchanie modlitw, za dobrą pogodę, za piękne, wspólnie przeżyte chwile. Z wdzięcznym sercem zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a po nim piękną pieśń pt. „Zapada zmrok”. Nasi Mieszkańcy rozeszli się do swoich pokoi, a tam z pewnością jeszcze długo trwały rozmowy o radosnych chwilach tej pięknej niedzieli. Zatem do zobaczenia znów za rok - taką mamy ogromną nadzieję.

- W imieniu Samorządu Gminy Wieleń składam z serca płynące gratulacje z okazji Jubileuszu X - lecia Pikniku Rodzinnego w Zespole Domów Pomocy Społecznej Rodziny Maryi w Wieleniu. Serdeczna bliskość drugiego człowieka jest potrzebna każdemu, gdyż daje poczucie bezpieczeństwa. Piknik Rodzinny jest okazją przede wszystkim do pielęgnowania dobrych relacji międzyludzkich. Gratuluję zaangażowania i wysokiej jakości świadczonych usług opiekuńczych, rehabilitacyjnych, terapeutycznych i bytowych. Dziękuję za dobrą współpracę i życzę satysfakcji z realizacji kolejnych dzieł – Burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / Siostra Barbara Borowiak | foto: dpswielen.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki